• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bu da Tire’nin ‘Tosun’u

İzmir’in Tire ilçesinde, bir ‘Çiftlik Bank’ örneği daha yaşandı. Mustafa B. adlı eski muhtar adayı ‘incir ihracatı yapacağım’ diye çevresindekilerden topladığı yüklü miktarda parayla ortadan kayboldu. Ancak Tireli Tosun, polisin dikkatli takibiyle Balıkesir’de yakalandı.

Bu da Tire’nin ‘Tosun’u

21.12.2020

İddiaya göre, ilçe çarşısında terzi esnafı olarak yılladır çalışan Mustafa B, tanıdığı iş adamları ve zengin esnaflardan nakit para isteyerek incir ihracatı işine girdiğini söyledi. Para aldığı kişilere yüksek gelir vadeden Mustafa B, güven kazanıncaya kadar bu sözünü de tuttu. Bir süre sonra çevresinden daha yüksek meblağlarda para toplamaya başlayan Mustafa B, yaklaşık 3 üç gün önce ailesiyle birlikte aniden ortadan kayboldu.

AİLESİYLE YAKALANDI
Yüksek kazanç hayaliyle kendisine para verenler Mustafa B'ye ulaşamayınca olay ortaya çıktı. Kendilerinden yaklaşık 4 milyon lira alan Mustafa B.'den şikayetçi olan 3 kişi, Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne başvurdu. Toplam 40'a yakın vatandaştan yaklaşık 20 milyon lira civarında para topladığı öne sürülen şüpheli, polisin takibi sonucunda Balıkesir Bigadiç'te ailesiyle birlikte yakalandı. İlçeye getirilen Mustafa B, sorgusunun ardından adliyeye çıkarıldı. Mustafa B.'nin yakalandığında üzerinden 300 lira çıktığı öğrenildi. Mustafa B, bir önceki yerel seçimlerde İpekçiler mahallesinden muhtar adayı olmuş ancak seçimi kaybetmişti.

İhsan KARATAŞ

Bu da Tire’nin ‘Tosun’u haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.