• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

AK Partili Dağ açıkladı: O ilçede 3 cadde Büyükşehir'e devredildi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili , İzmir’in ilçesinde yer alan bazı caddelerin, ’nden ’ne devredildiğini duyurdu.

AK Partili Dağ açıkladı: O ilçede 3 cadde Büyükşehir'e devredildi!

12.01.2021, 14:10

Konuyla ilgili açıklama yapan Dağ "Dikili ilçemize gerçekleştirdiğimiz ziyaret sırasında Dikili Belediye Başkanı, bazı çalışmaların yapılabilmesi için söz konusu caddelerin Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesi taleplerini tarafımıza iletmiştir. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü, yolun devrine ilişkin gerekli işlemi gerçekleştirmiştir. İzmir'de talep hangi belediyeden gelirse gelsin, söz konusu vatandaşa hizmet olunca ayrımcılık yapmamız mümkün değildir. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden de belediyeler arasında ayrımcılık yapmamalarını bekliyoruz." dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü'nden, Dikili'de bulunan Atatürk, Şehit Sami Akbulut ve Yakamoz Caddelerinin kendilerine devredilmesini talep etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, yaptığı açıklamayla devrin gerçekleştirildiğini duyurdu.Açıklamasında; her zaman olduğu gibi İzmir'in menfaatine olan bir işte elini taşın altına koymuş olmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Dağ "Bahsi geçen caddelerimiz, Dikili'nin hem kent içi trafiğinde yoğun kullanılan hem de şehirlerarası geçişin sağlandığı caddeleridir. Dikili ilçemize gerçekleştirdiğimiz bir ziyarette Dikili Belediye Başkanı, bu caddelerin bazı çalışmaların yapılabilmesi için Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesini taleplerini tarafımıza iletmiştir. Karayolları, yolun devrine ilişkin gerekli işlemi gerçekleştirmiştir. İzmir'de talep hangi belediyeden gelirse gelsin, söz konusu vatandaşa hizmet olunca ayrımcılık yapmamız mümkün değildir. Her zaman olduğu gibi İzmir'in her neresinden olursa olsun, bu talepler için elimizden geleni yapmaya, Ankara'da İzmir'in faydasına olan çalışmalar için mesai harcamaya devam edeceğiz. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden de belediyeler arasında ayrımcılık yapmamalarını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

AK Partili Dağ açıkladı: O ilçede 3 cadde Büyükşehir'e devredildi! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.