• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Somalili hasta İzmir’de gözlerine kavuştu

Somalili hasta İzmir’de gözlerine kavuştu

2.3.2021

SOMALİLİ Hırsi Yusuf (67), 2016'da ülkesinde yapılan katarakt ameliyatının ardından görme yetisini kaybetti. Bir tanıdığının vasıtasıyla İzmir'deki özel bir hastanedeki Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Safiye Yılmaz'a muayene olan Yusuf, kornea nakliyle yeniden görebileceğini öğrendi.

Doktor Yılmaz, hastasına uygun korneanın bulunması için ABD'deki "kornea bankası"na başvurdu ve bulunan kornealar özel saklama koşullarıyla İzmir'e gönderildi. Yılmaz, geçen hafta hastasının sağ gözüne yaptığı kornea nakli sayesinde onun 5 yıl sonra görmesini sağladı. Yeniden görmenin mutluluğunu yaşayan Hırsi Yusuf, "Türk hekimlerinden Allah razı olsun" diye konuştu.

Somalili hasta İzmir’de gözlerine kavuştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.