• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kılıçdaroğlu'na soğuk duş! 'deki temel atma töreninde protesto

Genel Başkanı , 'deki turuna, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılacak olan 'nde temel atma ve yıkım töreniyle devam etti. Kılıçdaroğlu, törende Mahallesi sakinlerinin protestosu ile karşılaştı.

Kılıçdaroğlu'na soğuk duş! İzmir'deki temel atma töreninde protesto
DHA

13.03.2021, 12:07 Güncelleme Tarihi: 13.03.2021, 13:10

Kılıçdaroğlu bir günlük program için İzmir'e ziyaret gerçekleştirdi. Önce ziyareti kapsamında gittiği Buca Kaynaklar Sebze ve Meyve Hali'nde bir esnafın 'bozuk yol' tepkisiyle karşılaştı, CHP 'li belediyeleri eleştiren esnaf, yollar nedeniyle araçlarının zarar gördüğünden yakındı. Sonrasında ise Karşıyaka Örnekköy Mahallesi'nde temel atma ve yıkım törenine katılan Kılıçdaroğlu burada da vatandaşları protestosuyla karşılaştı.

TEMEL ATMA TÖRENİNDE PROTESTO
Karşıyaka Örnekköy Mahallesi'nde temel atma ve yıkım törenine katılan Kılıçdaroğlu, törende Atakent Mahallesi Emlak Bankası Konutları sakinlerinin protestosu ile karşılaştı. Atakent Mahallesi Emlak Bankası Konutları sakinleri, 'Oy verdiğimiz başkanları mahallemize getiremedik. Siz gelin utansınlar', 'Yüzde 45 terke hayır', 'Atakent'e hukuk ve adalet istiyoruz' pankartlarıyla katıldığı törende, kentsel dönüşüme belediye tarafından imar engeli çıkarıldığını belirterek, tepki gösterdi."SAHİP ÇIKILACAK DENİLDİ AMA ÇIKILMADI"
Emlak Konutları Platformu Sözcüsü Nevzat Özkılıç, "Emekli bürokratların olduğu CHP'ye, yüzde 90 oy veren mahalle sakinleriyiz. Cumhuriyet Mahallesi sakinlerimiz, araziyle ilgili dört binaya emsal hak verdikten sonra bizim hakkımızı yeşili koruma bahanesi ile durdurmaya çalışan plan çıkarttılar. Bunun arkasında çok şey var. Bu toplumsal bir olay. On binlerce insan şu an apartmanlarının altında kalma korkusu yani deprem korkusu yüzünden çoğu evlerini terk etti. Yeter. Bunu Karşıyaka Belediyesi ve Büyükşehir yapıyor. Her türlü görüşmeyi yaptık daire sakinlerinden imza aldık. Genel Başkanım'la görüşüldü, 'sahip çıkılacak denildi' ama çıkılmadı" dedi.DAHA ÖNCE NE OLMUŞTU?
Karşıyaka Emlak Konutları sakinleri, Karşıyaka Belediyesi'nin kentsel dönüşüm taleplerini onaylamadıklarını belirterek, daha önce bir araya gelip eylem yapmıştı. 0.40 imar büyüme hakkı bulunan Emlak Bankası Konutları'nda değişikliğe gidilmişti. Konut sahipleri, belediyenin arsaların yüzde 45'ine el koyduğu ifade etmişti.

Kılıçdaroğlu'na İzmir'de şok! Esnaf tepki gösterdi: Yollarımız bozuk araçlarımızın alt takımı kalmadı

Kılıçdaroğlu'na soğuk duş! İzmir'deki temel atma töreninde protesto haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.