• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ölmeden mezara gömdüler!

Ölmeden mezara gömdüler!

9.4.2021

YAŞLILIĞA bağlı rahatsızlıkları bulunan Recep Çelik (96), Çanakkale 18 Mart Üniversite Hastanesi'nde ölen kişinin yerine hayattaki kişinin kimlik bilgileri işlendi. Hayatta olan Çelik'in ailesine de yaşlı adamın koronadan hayatını kaybettiği bildirildi.

Acı haberi alınca büyük üzüntü yaşayan aile, camiden salasını okutup cenazeyi yaşlı adamın daha önceden vefat eden eşinin mezarının yanına defnetti.

HASTANEDE yapılan yanlışlık 3 gün sonra fark edilirken ÇOMÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muammer Karaayvaz, yaşayan
Recep Çelik'in ailesini arayıp hastaneye çağırdı. Hastaneye gelen oğulları, başhekimin odasında babalarını sağ salim görünce büyük sevinç
yaşadı. Film gibi olay sonrası cenazenin mezardan çıkarılarak gerçek sahiplerine teslim edileceği öğrenildi.

RECEP Çelik'in İzmir'de yaşayan torunu Cemil Ece, "Dedem Recep Çelik'in ölüm haberini alınca annemle birlikte yola çıktık. Dayım Hilmi Çelik aradı, 'Deden koronadan öldü, geri dönün, cenazeye katılamazsınız' dedi. Biz de geri döndük. İzmir'de hayır yaptık. Evimizde yine dualar okunurken Hilmi dayım aradı ve dedemin ölmediğini söyledi. Hala şoktayız" dedi.

MURAT ŞENBAKLAVACI

Ölmeden mezara gömdüler! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.