• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Belaruslu avukat Maryia otobüste cüzdanını kaptırdı

Belaruslu avukat Maryia otobüste cüzdanını kaptırdı

5.5.2021

İZMİR'İN Konak ilçesinde, Belarus asıllı avukat Maryia Konak'ı gözüne kestiren iki yankesici, belediye otobüsüne binen genç avukatın cüzdanını çaldı. Yankesiciler koşarak olay yerinden kaçarken, Konak'ın cüzdanı olay yerinin bir iki sokak ilerisinde bulundu.

OTOBÜSE BİNMEK İSTEDİ
Olay geçen 3 Mayıs'ta saat 13.00'te Gaziler Caddesi ile 2215 Sokak kesişimindeki 44 nolu Mersinpınar- Gümrük Otobüs Durağı'nda meydana geldi. Konak'taki işyerinden Yenişehir semtindeki İzmir 26. Noterliği'ne giden İzmir Barosu avukatlarından Maryia Konak (37), bir olayla ilgili Karabağlar'daki Yeşilyurt Polis Merkezi'nden ifadeye çağrılınca işyerine uğrayıp kendi özel aracını almak yerine noterlik yakınındaki duraktan belediye otobüsüne binmek istedi.

BİR SÜRE PEŞLERİNDEN KOŞTU
Konak tam belediye otobüsüne bindiği sırada arkasından yaklaşan iki yankesici, talihsiz kadının çantasındaki cüzdanı alıp koşmaya başladı. Cüzdanının çalındığını çevredekilerin uyarısı ile fark edip iki yankesiciyi bir süre kovalayan Konak bir iki sokak ileride cüzdanını boş olarak buldu. Maryia Konak'ın cüzdanındaki kimliklerin ve kredi kartlarının yerinde durduğu öğrenilirken, 150 lira nakit paranın çalındığı ortaya çıktı.

■ METİN BURMALI

Belaruslu avukat Maryia otobüste cüzdanını kaptırdı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.