• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Soyer'den deprem yalanları! İzmirlilerin aklıyla dalga geçti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in; "Depremden 5 saat sonra çadırları kurduk, AFAD ertesi gün kurabildi" iddiasının yalan olduğu ortaya çıktı

Soyer’den deprem yalanları! İzmirlilerin aklıyla dalga geçti
SABAH

18.08.2021, 09:42 Güncelleme Tarihi: 18.08.2021, 12:19

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, "Depremden 5 saat sonra çadırları kurduk, AFAD ertesi gün kurabildi" iddiasının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.KAYA: "İZMİRLİNİN HAFIZASI İLE ALAY EDİP YALAN SÖYLEMEK ANCAK SANA YAKIŞIRDI!
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmet Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yalan söylediğini açıkladı.

Kaya; "CHP'li Soyer, 30 Ekim 2020 İzmir depreminden sonra AFAD koordinasyon toplantılarına davet edilmediğini, 3-5 gün sonra çağrıldığını söylemiş. 31 Ekim 2020 tarihli haber; Soyer 09.00'da AFAD toplantısında! İzmirlinin hafızası ile alay edip yalan söylemek ancak sana yakışırdı!" dedi.ÇATAKLI: "İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA YAKIŞMADI"
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı da; Tunç Soyer'in açıklamalarına cevap verdi.Çataklı, "Kastamonu Bozkurt'tan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'na teessüf ediyorum. İzmir depreminde 4 saat 14 dakika sonra ilk çadırı kuran AFAD adına da teessüf ediyorum. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanına yakışmadı" ifadelerini kullandı.Tunç Soyer, internet sitesine yaptığı açıklamada; İzmir depreminde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nı (AFAD) hedef aldı ve "Depremden 5 saate sonra bir yerel yönetim olmamıza rağmen ilk çadırları kurmuştuk. AFAD ertesi gün kurabildi. AFAD'ın asıl işi bu ama onlar ertesi gün kurabildiler. Herkesi işin içine dahil ederek yol almaya çalıştık" iddiasında bulunmuştu.

Soyer'den deprem yalanları! İzmirlilerin aklıyla dalga geçti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.