• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bergama’da 20 bin kişi iş sahibi olacak

Bergama’da 20 bin kişi iş sahibi olacak

4.9.2021

İzmir Bergama'da 2,4 milyon metrekarelik alana Batı Anadolu Serbest Bölgesi (BASBAŞ) kurulması kararının Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından onaylanmasının ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın oluruna sunulmasının ardından açıklama yapan İlçe Belediye Başkanı Hakan Koştu, kentin A'dan Z'ye kabuk değiştirdiğini söyledi. BASBAŞ'ın 20 bin kişiye istihdam sağlayacağına, Bergama, komşu ilçeleri ve Bakırçay'da işsizliğin sorun olmaktan çıkacağına dikkat çeken Bergama Belediye Başkanı Koştu, "Büyük emekler neticesinde nihayetlendirdiğimiz yatırımımız ilçemize hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ, İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli, bakanlarımız, bölge milletvekillerimiz ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi. Koştu, yatırımlarla ilgili şu bilgileri verdi: "Projelerimiz ve BASBAŞ ile Bergama'mız değişip gelişeceği bir doğum sancısı içerisinde. Bergamalılar yeni vizyon projelerimizle yenilenmeyi görecek."

Bergama’da 20 bin kişi iş sahibi olacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.