• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

"İmamoğlu’nun kanına girdiler"

İmamoğlu’nun kanına girdiler

7.9.2021

İzmir büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini 15 yıl sürdüren Aziz Kocaoğlu, verdiği bir röportajda cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu. 3 büyükşehirde koltukta bulunan CHP'li başkanlarla ilgili konuşan Kocaoğlu, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kanına girdiler. Onu Cumhurbaşkanı adayı diye pompalıyorlar. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a da aynı tezgahı kurdular, ancak Mansur Bey bunu yemedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, İstanbul'da işini dört dörtlük yaparsa o kapılar zaten açılır" diye konuştu. Kocaoğlu, Tunç Soyer ile ilgili ise, "Halef-selef olduğumuz için hakkında yorumda bulunmam yakışık almaz" ifadelerini kullandı. Başkanlığı döneminde günde 18 saat çalıştığını da anlatan Aziz Kocaoğlu, "15 yıl hep böyle çalıştım. Gece 03.00'te belediyeye ait çalışma yerlerini dolaşır, yanlış yapıldığını görünce 'Teftiş fırçası' atardım. İstihdam konusunda da hassastım. Emekliliği gelen işçi emekli olacak diye çalışmıyor, o çalışmayınca aynı yerde olan diğer işçi de işi gevşetiyor. O yüzden emekliliği gelenin kıdem, ihbar tazminatlarını veriyor, haklarını ayırıyordum. Toplu sözleşmelerde de hep işçiden yana oldum" diye konuştu.

"İmamoğlu’nun kanına girdiler" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.