• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir’den Ankara’ya evlat yürüyüşü başlıyor

İzmir’den Ankara’ya evlat yürüyüşü başlıyor

13.9.2021

İzmir'de terör örgütü PKK'nın dağa kaçırdığı kızı için HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan Mehmet Laçin, eyleminin 3. yılında Ankara'ya yürüyerek HDP Genel Merkezi önünde çocuğunu alana kadar kamp yapacağını söyledi. Laçin'i yürüyüşü boyunca Yeni Asır Muhabiri Ercan Akgün takip ederek eylemin detaylarını aktaracak. Evlat nöbetinin 3. yılına girdiğini söyleyen Laçin, eylemini kızına kavuşuncaya kadar sürdüreceğini belirterek, "İnşallah bu 3. yıl evlatlarımıza kavuşma yılı olacak. Bu ümitle mücadelemize devam edeceğiz. Benim hedefim Ankara'ya yürümek. Meclis veya Anayasa Mahkemesi önünde bir açıklama yapacağım. Daha sonra HDP Genel Merkezi önünde evladımı alana kadar kamp yapacağım. Ölmek var, dönmek yok" diye konuştu.

ROTASINI BELİRLEDİ
Bugün saat 14.00'da Konak Meydanı'ndan hareket edecek olan Laçin, Manisa'nın Turgutlu ve Salihli ilçelerinden Uşak'a gidecek ve burada konaklayacak. Yarın ise saat 09.00'da Uşak'tan yaya olarak yürüyüşüne başlayacak olan Mehmet Laçin, Banaz ilçesi üzerinden geçeceği Afyonkarahisar'da bir süre mola verdikten sonra Eskişehir Sivrihisar ilçesine hareket edecek ve burada konaklayacak. 15 Eylül'de ise Sivrihisar'dan hareket ederek Ankara'ya ulaşacak.

İzmir’den Ankara’ya evlat yürüyüşü başlıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.