• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Heyecan verici açıklama: “Kovid’i öldüren boya geliştirdik”

Pandeminin etkilerinden kurtulmak için dünyanın dev firmaları çalışmalarını sürdürürken, İzmir’in köklü şirketlerinden DYO Boya, korona virüsü etkisiz hale getiren boya geliştirdiğini duyurdu. Sağlık Bakanlığı onaylı boya, virüsü 30 dakika içinde yüzde 97.86 etkisiz hale getiriyor

Heyecan verici açıklama: “Kovid’i öldüren boya geliştirdik”

15.9.2021

Dünya Kovid-19 pandemisiyle uğraşırken, İzmir'in köklü sanayi kuruluşlarından DYO Boya'dan iddialı bir açıklama geldi. Firma, korona virüsü temas ettiğinde 30 dakika içinde yüzde 97.86, 24 saat içinde de yüzde 99.99 etkisiz hale getiren bir iç cephe boyası geliştirdiğini duyurdu.

'GURUR DUYUYORUZ'
DYO'dan Borsa İstanbul'a yapılan açıklamada, "Şirketimiz tarafından sürdürülen AR-GE çalışmaları neticesinde; Dyo Boya, iç cephe boyası Teknoplast ürününde geliştirdiği ileri teknoloji ile uygulandığı yüzeye temas eden korona virüsü (Sars- Cov-2) ilk 30 dakika itibarıyla %97,86 oranında ve 24 saat içerisinde %99,99 oranında etkisiz hale getiren ürün geliştirilmiştir" denildi.

Firmanın açıklamasında geliştirdikleri boyanın etkisinin Sağlık Bakanlığı tarafından etkisi onaylandığı bildirildi. Ar-Ge faaliyetlerinde insan sağlığına yönelik ürünlere odaklandıklarını ifade eden DYO Genel Müdürü M. Mutlu Uysal, "Teknoplast, Türkiye'nin PTFE katkılı ilk iç cephe boyasıdır. Hali hazırda antibakteriyel özelliğe sahip ürünümüzün korona virüse (Sars-Cov-2) karşı koruma özelliği için yoğun Ar-Ge çalışmaları sonrasında pazara sunulmuştur. Geliştirilmiş yeni formülü ile Teknoplast, hem bakterilere hem de Sars-CoV-2 virüsüne karşı etkilidir. Yeni ürünümüzü ülkemiz pazarına kazandırmaktan gurur duyuyor, ihracat gerçekleştirdiğimiz coğrafyalarda da yoğun talep göreceğine inanıyoruz. Tüm iç mekanlarda kullanılabilen yeni formüllü DYO Teknoplast'ın SARS CoV-2 (Covid 19) virüsüne karşı etkin olduğu Laboratuvar testleri ile kanıtlanmış ve Sağlık Bakanlığı'nca etkisi onaylanmıştır" ifadelerini kullandı.


ÇOK SAYIDA BAKTERİYE KARSI DA ETKİLİ OLUYOR
DYO Teknoplast, antibakteriyel özelliği sayesinde Escherichia Coli, Staphylococcus Aureus, Staphylococcus Aureus (MRSA) ve Vankomisin'e dirençli Enterokok (VRE) bakterilerini yok ediyor. Aspergillus Brasiliensis ve Penicillium Purpurogenum mantarlarının üremesini önleyerek bulaşıcı hastalıkların yayılmasını da azaltıyor.

Heyecan verici açıklama: “Kovid’i öldüren boya geliştirdik” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.