• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çifte cinayette ‘define’ şüphesi

Çifte cinayette ‘define’ şüphesi

18.9.2021

İzmir'in Selçuk ilçesinde 2018 yılında, işlettikleri markette çivili sopayla darp edilerek öldürülen Hasan Hüseyin Özkan (55) ve Şenay Özkan (54) çiftinin cinayetinde sır perdesi aralanmadı. Cinayetle ilgili ortaya atılan yeni iddia kafaları karıştırdı. Ailenin kızları Ayser ve Begüm Özkan, anne ve babalarının komşuları tarafından öldürülme ihtimalinin çok yüksek olduğunu iddia ederken çiftin komşuları, Hasan Hüseyin Özkan'ın bir define işine girdiğini ve bu konuda yaşanan anlaşmazlık öldürülmüş olabileceğini söyledi. Cinayetin ardında define yüzünden anlaşmazlık iddialarını ilk kez duyduklarını belirten Ayser ve Begüm Özkan kardeşler, jandarmanın bu konu üzerinde durmasını ve cinayetin bir an önce aydınlatılmasını istedi.

SOYGUN İŞİ DEĞİL
İzmir'in Selçuk ilçesi, Çamlık Mahallesi'nde anayol üzerinde market işleten Hasan Hüseyin Özkan ve Şenay Özkan çifti, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerin saldırıya uğradı. Olay, markete alışveriş için gelen bir müşterinin cesetleri görüp jandarmaya ihbarda bulunmasıyla ortaya çıktı. Özkan çiftini öldüren katil ya da katillerin, kasadaki parayı almadıkları saptandı. Olayla ilgili olarak şu ana kadar yapılan incelemelerden herhangi bir sonuç elde edilemedi.

■ FATİH ŞENDİL

Çifte cinayette ‘define’ şüphesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.