• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Terkedildiği camide Müslüman oldu

Terkedildiği camide Müslüman oldu

22.9.2021

33 yıl önce, Mardin'den çalışmak için İzmir'e gelen Adil Yaman, o dönem maddi imkanı olmadığı için 5 yaşındaki kızı Hülya ile 2 yaşındaki oğlu Vedat'ı, İzmir Konak'taki Mersinli Merkez Camisi'nin avlusuna bırakıp kaçtı. Abla kardeş daha sonra Almanya'nın Berlin kentinde yaşayan bir aileye evlatlık verildi.

Yıllar sonra gerçek ailesini katıldığı 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programında bulan Vedat Alexander Schlienbecker, 33 yıl önce avlusuna terk edildiği Mersinli Merkez Camisi'ne gelip 'Kelimei Şahadet' getirerek Müslüman oldu. Schlienbecker'in, ilk duası aynı Alman aileye evlatlık verilen ablası Hülya'nın da Türkiye'ye gelip, öz ailesini affedip, tanışmasını istemek oldu. Anne Fatma Korhan ise, Müslüman olan oğluna kavuştuğu için mutluluk gözyaşı döküp, torunlarını sevdi.

■ METİN BURMALI / FOTOĞRAF:MERT YASİN ALPDÜNDAR

Terkedildiği camide Müslüman oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.