• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Annesini kanserden kaybetti, hayatını kan bağışına adadı

İzmir’in Ödemiş ilçesinde 25 yıldır kahvehane işleten Mehmet Çetin, annesini kanser hastalığından kaybetmesinin ve kan bulabilmek için geçirdiği zorlu sürecin ardından hayatını kan bağışına adadı. Kahvehanesinde kan bağışı kampanyaları düzenleyen Mehmet Çetin, vatandaşları da kan bağışına teşvik ediyor. Bugüne kadar bin 50 kişinin kan bağışı yaptığını belirten Çetin, hedefinin 10 bin kişi olduğunu söyledi.

Annesini kanserden kaybetti, hayatını kan bağışına adadı
İHA

12.10.2021, 19:04 Güncelleme Tarihi: 12.10.2021, 19:17

Ödemiş ilçesinde yaşayan 25 yıllık kahvehane esnafı Mehmet Çetin'in, 2016 yılında rahatsızlanan annesine acil kan ihtiyacı lazım oldu. O dönemde kan bulmak için büyük uğraşlar veren Mehmet Çetin, annesini kaybetmesinin ve geçirdiği zorlu sürecin de ardından kan ihtiyacının değerini anladı. Kendini kan bağışına adamaya karar veren Çetin, kahvehanesinde kan bağışı kampanyaları düzenlemeye başladı. Çetin, düzenli olarak kan vermesinin yanı sıra vatandaşları da kan bağışına teşvik ediyor.

"BUGÜNE KADAR BİN 50 KİŞİYE ULAŞTIK HEDEFİM 10 BİN KİŞİYE ULAŞMAK"

Annesinin 5 yıl önce yaşamını yitirdiğini söyleyen Mehmet Çetin, "Vefatından 5 yıl önce kansere yakalanmıştı. Vücudu kan tüketiyordu, biz hep hastanelerden kan temin ettik. Annem vefat ettikten sonra, ben düşündüm bu kanları birileri verdi biz de gidip aldık. Ben de kıraathanemde kan bağışı kampanyası düzenlemek istedim. Düzenli olarak her 3 ayda bir kan bağışı yapıyoruz. Biliyorsunuz kanın tek kaynağı sağlıklı insan. Sağlıklı insanların duyarlılık gösterip kan bağışında bulunmalarını istiyorum. Bugüne kadar bin 50 kişiye ulaştık hedefim 10 bin kişiye ulaşmak" dedi.KAHVEHANEDE KAN VERENLERE TÜM İÇECEKLER ÜCRETSİZ

Kan bağışı kampanyalarını hiçbir maddi beklenti içinde olmadan düzenlediğini ifade eden Çetin, "Kahvehanemizde düzenlediğimiz kan bağışını daha önceden sosyal medya aracılığı ile kendi hesabımdan duyurarak duyarlı kan bağışçılarını davet ederek iştirak ediyorum. Aynı zamanda müşterilerim de buna kan bağışında bulunarak katkı sağlıyorlar. Bundan sonra da, sık sık bu kan bağış kampanyalarını sürdürmeye devam edeceğim" diye konuştu.

Annesini kanserden kaybetti, hayatını kan bağışına adadı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.