• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Devletimizin desteğini her zaman hissettik’

TOKİ’nin Bayraklı’da yapımını tamamladığı 506’sı konut 741 bina yarın Başkan Erdoğan’ın katılacağı törenle sahiplerine teslim edilecek. Törenden önce örnek daireleri gezen depremzedelerden Mehmet ve Esma Topçu çifti, duygularını anlattı. Topçu çifti, “BU ZOR SÜREÇTE DEVLETİMİZİN DESTEĞİNİ HEP HİSSETTİK” dedi

‘Devletimizin desteğini her zaman hissettik’

25.11.2021

İzmir'de 30 Ekim 2020'de yaşanan depremde evleri yıkılan veya ağır hasar gören depremzedeler için yapılan konutlar yarın Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle hak sahiplerine verilecek. Hak sahiplerinden Mehmet ve Esma Topçu çifti de heyecanla evlerine kavuşmayı bekliyor. Teslim töreninden önce örnek daireleri gezen çift duygularını Yeni Asır'a anlattı.

'KÖTÜ GÜNLERDEN SONRA'
Depremden önce Ali Çolakoğlu Sitesi'nde ikamet ettiklerini belirten Esma Topçu, "Konutlarımız 1 yıl gibi çok kısa bir sürede yapıldı. Çok mutlu olduk. Kötü günlerimizin ardından güzel bir gelişme yaşadık. En kısa sürede de bize teslim edilmesini umuyoruz. 1 ay kadar depremzedeler için kurulan çadırda yaşadık, 1 ay kadar da bir hayırseverin evinde yaşadık. Daha sonra kiraya çıktık. Devletimizden Allah razı olsun bu süreçte bize psikolojik destekte de bulundular. Çadırda kaldığımız sürede de hem manevi yönden hem maddi yönden desteklerini hissettik. Devletimizin arkamızda olduğunu bilmek her zaman güzel bir şey" ifadelerini kullandı.

'BEKLEDİĞİMİZDEN GÜZEL'
Dairelerini beklentilerinin de üstünde güzel bulduklarını söyleyen Esma Topçu, "Daireler özenle planlanmış. Kullanışlı ve şık daireler yapılmış. Biz dairelerimizden memnunuz. Eski evimizle aynı kat aynı cepheye sahip olacakmış yeni dairelerimiz. Bu konu içimizi rahatlattı. Çünkü aynı komşularımızla aynı katta oturmaya devam etmek istiyoruz. Eski apartmanımızda kurduğumuz bir düzenimiz vardı. Onun devam etmesini ve her şeyin bir nebze olsun eskisi gibi olduğunu bilmek bize iyi hissettiriyor" şeklinde konuştu.

'GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN EKİBE TEŞEKKÜR EDERİZ'
DEPREMDEN sonra ciddi travma yaşadığını anlatan Esma Topçu, "Yeni binaya girmeye dahi korkuyordum. Panik atak geçirdim. Fakat inşaatın yapımında yer alan mühendisler ve çalışanlar beni rahatlattı. İzmir'in en sağlam binası olduğunu söylediler. Buna gönülden inanıyorum. Sağ olsunlar gece gündüz çalışan bir ekip var. Onlara da teşekkür ederiz. Biz depremzedelerin sıcak yuvalarına kavuşmaları için üst düzey bir çalışma ortaya koydular" dedi

'SAĞLAM VE GÜVENLİ'
EN kısa sürede dairelerine geçmek istediklerini belirten Mehmet Topçu, "1 yıl gibi kısa sürede sağlam güvenli bir konutumuz oldu. Depremde çok sıkıntılar yaşadık. Yapılan binaların çok sağlam olduğunu düşünüyorum. Bir an önce hayırlısıyla evimize kavuşmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

NİDA ALADAĞ

‘Devletimizin desteğini her zaman hissettik’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.