• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Taekwondo şampiyonu Elif öğretmen

Elif Soytürk Akın hem öğretmenlik yapıyor hem de ülkesine madalya kazandırıyor.

Taekwondo şampiyonu Elif öğretmen

25.11.2021

İZMİR'DE beden eğitimi öğretmenliği yapan Elif Soytürk Akın (36), aynı zamanda taekwondo şampiyonlarında çeşitli dereceler kazanarak ülkesinin göğsünü kabarttı. Milli Takım sporcusu öğretmen, geçen hafta takım halinde katıldıkları Avrupa Taekwondo Pumse Şampiyonası'nda da yurda madalya ile döndü.

ÖĞRENCİLERİNİ DE EĞİTİYOR
ŞEHİT Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmamhatip Lisesinde beden eğitimi öğretmenliği yapan Soytürk Akın, "Okulumda 20 saat ders veriyorum, ardından öğrencilerle antrenmanlar yapıyoruz. 25 kişilik öğrenci grubum var ve onlar da derece elde etmeye başladı. İlk kez yarışmaya katılan öğrencimiz, iller arası turnuvada 3. oldu. Öğrencilerime, yaptığım sporla ilgili bütün tecrübelerimi aktarmaya çalışıyorum. Umarım onların da başarılarını görürüm. Onların başarılı olması benim için çok şey ifade ediyor" diye konuştu.

Öğretmenlik mesleğinin çok kutsal olduğunu ifade eden Soytürk Akın, "Öğretmenlerin bu toplumda çok önemli olduğunu düşünüyorum. Meslektaşlarımla birlikte öğrencilerimizin hayatına dokunmaya çalışıyoruz. Bu spora hayatımı verdim ve öğrencilerime de tecrübelerimi aktarmaya çalışıyorum" sözlerine yer verdi.

Taekwondo şampiyonu Elif öğretmen haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.