• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Özge’nin ölümünde doktora 45 bin TL ceza verildi

Özge’nin ölümünde doktora 45 bin TL ceza verildi

26.11.2021

İNGİLTERE'NİN Londra şehrinde yaşayan ve tüp bebek tedavisi öncesi zayıflamak amacıyla İzmir'deki özel bir hastanede mide küçültme ameliyatı olan, kısa süre sonra rahatsızlanarak hayatını kaybeden 28 yaşındaki Özge Mitoğlu davasında, operasyonu gerçekleştiren doktor Mehmet Yalım Uçtum, 2.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

HAKİM, sanığın kişiliğini, sosyal ve ekonomik durumunu, suçun işlenmesindeki özellikleri göz önüne alarak hapis cezasını 45 bin 500 lira para cezasına çevirip, sanığın doktorluk mesleğinin gerektirdiği dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı davranması sebebiyle taksirle suçtan mahkumiyetine karar verildiğinden doktorluk mesleğini icra etmekten 6 ay süreyle yasaklanmasına karar verdi.

BEBEK SAHİBİ OLMAK İSTİYORDU
OLAY, Mayıs 2019'da Konak ilçesinde meydana geldi. Özge Mitoğlu, tüp bebek tedavisi öncesi fazla kilolarından kurtulmak için akrabalarının bulunduğu İzmir'e geldi. Burada özel bir hastanede mide küçültme ameliyatı olan Mitoğlu, ameliyattan iki gün sonra rahatsızlanarak hastaneye yeniden başvurdu. Yapılan tedaviye cevap vermeyen genç kadın, ameliyattan dört gün sonra hayatını kaybetti. Aile, olayda hastanenin ihmali olduğunu iddia ederek dava açtı.

Özge’nin ölümünde doktora 45 bin TL ceza verildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.