• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Mustafa Cengiz'e son görev! Başkan Erdoğan da katıldı

Son dakika... Başkan Erdoğan vefat eden Galatasaray'ın eski Başkanı Mustafa Cengiz'in cenaze törenine katıldı. Cenaze töreninde konuşan Başkan Erdoğan Mustafa Cengiz için "Son derece beyefendi bir insandı." ifadelerini kullandı.

29.11.2021, 15:56 Güncelleme Tarihi: 29.11.2021, 16:40

Mustafa Cengiz’e son görev! Başkan Erdoğan da katıldı

Dün akşam saatlerinde hayatını kaybeden Galatasaray'ın eski başkanı Mustafa Cengiz, son yolculuğuna uğurlandı. Marmara İlahiyat Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından merhum Cengiz, Ulus'taki mezarlığa defnedilecek. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim de cenaze törenine katıldı.

CENAZE TÖRENİNE BAŞKAN ERDOĞAN DA KATILDI

Başkan Erdoğan da Mustafa Cengiz'in cenaze töreni için İlahiyat Camii'ne geldi. Başkan Erdoğan, Mustafa Cengiz'e şu sözlerle veda etti.

"Musallada hakka uğurlamakta olduğumuz Mustafa Cengiz Beyefendi'nin cenaze namazını eda ettik. Ben bir beyefendi tanıdım desem haksızlık yapmış olmam. Bir beyefendiydi ve bir beyefendi olarak da görevini hakkıyla yaptı. Rabbim gönül kırmayan, gönül almasını bilen ve sürekli bu hal üzerinde olan Mustafa Ağabeyimizi cennetine alsın inşallah. Ailesine ve sevenlerine sabır versin."

Fatih Terim, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Mustafa Cengiz'i son yolculuğuna uğurlamak için Marmara İlahiyat Camii'ne geldi. TFF Başkanı Nihat Özdemir de cenaze töreninde yer aldı.