Son grubun da listesi açıklandı

Giriş Tarihi:09.10.2010, 18:57 Güncelleme Tarihi:09.10.2010, 18:57

ALİ EYCE

İzmir Barosu seçimlerine katılma kararı alan gruplardan Tüm Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu da listesini açıkladı. Böylece 24 Ekim'de yapılacak İzmir Barosu Genel Kurulu'nda başkanlık ve yönetim için yarışacak grup sayısı 7 oldu.
Avukat İlhan Erkul'u başkan adayı olarak gösteren Tüm Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu, "Baro için artık üzerindeki ölü toprağını atıp, mesleğimizi hakettiği yere getirmek için mücadele etme zamanıdır. Haklarımızı bekleyerek alamayız. Güçlü ve bağımsız avukat için buradayız' sloganıyla yola çıktı.
Avukat Erkul'un listesinde şu avukatlar yer aldı: Ali Kemal Akkan, Çağatay Korhan Tokgöz, Deniz Tezer, Dilek Özyamaner, Elçin Arı Giritli, Fizil Avcı Falay, Funda Karaltı, Murat Meşeli, Murat Sevengül ve Nursel Avdan. Disiplin Kurulu adayları: Ali Uğur Gökmen, ,Fersan Yaman, Sevil Kavuşan Tanrıöver, Yasa Uygar Çağlar, Zeynep Kömen, Denetim Kurulu adayları: Serpil Kuş Nuray, Sibel Önder, Zeliha Karaca, TBB Delege adayları Aysun Balcılar, Aziz Kömürkoyan, Aziz Okyay, Berat Özsarı, Erdoğan Çakmaklı, Derya Karabacak, Kadir Şensöz, Kağan Özel, Kamil Burak Bozdemir, Kubilay Buber, Mehmet Alp Polevin, Süleyman Öcan, Gökhan Bursalı, Murat Çakal, Murat Yıldız, Nusret Doğan, Osman Lütfi Pelis, Serat Batıkan, Süleyman Uslu, Şule Dilek Yukarıkavlak, Zafer Aksoy.

Balıkesir, Manisa ve Uşak'ta seçim var


Manisa, Balıkesir ve Uşak baroları genel kurulları, hazırol cetvellerinin imzalanması ve faaliyet raporlarının okunmasıyla başladı. Genel kurulların bugünkü bölümlerinde ise organ ve başkan seçimleri yapılacak.
Başkan Rıza Albay, Vedat Atak ve Kazım Karabulut'un başkanlık yarışına girdiği Uşak'taki genel kurulda, mesleki sorunlar konuşuldu. Kazım Karabulut, davalara bakan avukatların asgari ücretin altına düşmemesini istedi. Vedat Atak, bu konuda farklı bir proje geliştirdiğini kaydetti. Baro Başkanı Rıza Albay, daha katılımcı bir çalışma anlayışı istediğini dile getirdi.
İki adayın yarışacağı Manisa Barosu genel kurulunda Başkanlık divanı Av. Yüksel Keskin, Av. Abdullah Çöllü, Av. Seda Solmaz ve Av. Emrullah Murat'tan oluştu. Baro Başkanı Av. Fadıl Ünal, saygın, üretken, etken, saydam ve kararlı bir yönetim anlayışı izlediklerini söyledi. Genel Kurul'da meslekte 50 yılını dolduran 2, 40 yılını dolduran 6 ve 25 yılını dolduran 16 avukata plaketleri verildi.
Başkan Muzaffer Mavuk ve Hakan Berk'in başkanlığa aday olduğu Balıkesir'deki genel kurul saat 11.00'da Salih Tozan Kültür Merkezi'nde toplandı. Faaliyet raporunun okunduğu genel kurulda 2 yılda 100'ün üzerinde etkinlik organize etiklerini söyleyen Mavuk, yeniden dönem için de avukatlardan oy istedi. Diğer aday Hakan Berk ise, seçilmesi durumunda özellikle genç avukatların eğitimleri ve iş bulabilmeleri için çalışmalar yapacaklarını kaydetti.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.