Hastanelerde büyük değişim

Giriş Tarihi:30.10.2012, 18:48 Güncelleme Tarihi:30.10.2012, 19:17
İzmir'de Kuzey Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliği'ne Prof. Dr. Osman Nuri Dilek, Güney Kamu Hastane Birliği'ne Genel Sekreterliği'ne ise Prof. Dr. Behzat Özkan'ın getirilmesinin ardından hastanelerde de değişim başladı. Nevvar-Salih İşgören Alsancak Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Aslan Savaşan, Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Nazan Pedükcoşkun, Seyfi Demirsoy Buca Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ali Kasap ve Karşıyaka Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Rahim Özdemir'in hafta sonuna kadar görevlerini bırakacağı belirtiliyor.

ALİ KASAP GİDİYOR
Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin kurucu dekanı ve Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Osman Nuri Dilek, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne atanmıştı. Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Mustafa Kırlangıç ise, Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği'nin Genel Sekreter Yardımcılığı'na getirildi. İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Behzat Özkan ise, Güney Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliği'ne getirilmişti. İzmir'in sağlığının yeni patronları çalışacakları ekipleri de belirlemeye başladı.
6 yıldır başhekim koltuğunda oturan Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ali Kasap'ın görevinden ayrılacağı yerine aynı hastanede görevli Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Sibel Argın'ın önerildiği konuşuluyor. Kasap'ın kamudan ayrılıp özel bir hastaneye yönetici olarak geçeceği konuşuluyor.
İzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki Devlet Hastanesi'nin Başhekimi Dr. Abdullah Öztürk'ün Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Karşıyaka Devlet Hastanesi Başhekimliği'ne getirileceği belirtildi. Öztürk'ün isminin onay için Sağlık Bakanlığı'na gönderildiği belirtildi. Karşıyaka Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Rahim Özdemir'in ise İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 'hastane yöneticisi' olarak göreve başlayacağı konuşuluyor.
Nevvar-Salih İşgören Alsancak Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Aslan Savaşan ve Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Nazan Pedükcoşkun'un da görevlerinden ayrılacağı konuşuluyor. Savaşan'ın yerine aynı hastanede görevli Başhekim Yardımcısı Osman Yaşar Öz'ün getirileceği ifade ediliyor.
İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Mehmet Özkan ise, Aydın Kamu Hastane Birliği'nde Genel Sekreter olarak görevlendirildi. Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Murat Işıl'ın da Özkan'la Aydın'a gideceği öğrenildi.
ERKAN DOĞAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.