40 yıllık çöp 90 milyon TL’ye TEMİZLENİYOR!

Giriş Tarihi:08.01.2017, 00:20 Güncelleme Tarihi:08.01.2017, 00:20

Manisa'nın 40 yıllık çöp sorununu çözmek için Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin geçtiğimiz Mart ayında temelini attığı Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Alanı tamamlanıyor.

Proje, 90 milyon liraya mal olacak. Dev tesiste çalışmaların planlanan şekilde gittiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Mekanik biyolojik ayrıştırma tesisi, membran kompost ve açık kompost alanı, kantar, idari bina, tamir bakım atölyesi tamamlandı.
Katı atıkların depolanacağı lot içerisine sızdırmazlığın sağlanması için son adım olan membran döşemesi de yapıldı.
Tesiste birçok bölümün montaj çalışmaları bitirildi" dedi.

Çevreci yatırım

Manisa'nın geleceğe yönelik olarak yapılan en büyük çevreci yatırımın kısa süre içerisinde hizmete girmesi planlandığını da belirten Ergün, "Geçtiğimiz Mart ayında yapılan temel atma töreninde dev tesisin Manisa için önemini vurgulamış ve Manisa'nın bayram günü olduğunu dile getirmiştik. Manisa'nın kanayan yarasına son verecek olan tesisimiz bittiğinde düğün günü olacağını ifade etmiştik. Bu anlamda şehrimiz için önem taşıyan tesisi kısa sürede hizmete açacak olmanın heyecanını yaşıyoruz" dedi.

ALİ FİLİZKAN

kalan karakter 1000

izmirli izmirli

Arkadaş ben seçim zamanı Harmandalı çöpü kalkacak broşürünü saklıyorum Aziz başkanın dağıttığı yok diyene göstereyim İzmir borcu olmayan tek belediyeymiş 90milyon nedir İzmir için borcu olmasa banane iş yapmadıktan sonra bütün sokaklar kazılmış katı atık bedeli diye insanları İzsu haraca bağlamış yok arkadaş bu iş CHP ile olmuyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 08.01.2017 16:38
Buyuksehir Buyuksehir

Yuh daha izmir buyuksehir belediye harmandaliyi kaldiramadi millet cikti uzaya aziz baskan gor bunlari

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 08.01.2017 13:37
adem bulut adem bulut

izmirde yok böyle bir tesis ,izmir nezaman yapacak çöp işini çıkmaz senenin son gününe yapar galiba yada hiç yapamaz ,harmandalında çiğlide oturanlar memnun durumların ,manisa kadar olamadın izmir üstelik orda mhpli belediye başkanı.aziz başkan halledemiyor bu çöp işini ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 08.01.2017 10:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.