YAP-BOZ CADDESİ!

Giriş Tarihi:19.06.2017, 09:39 Güncelleme Tarihi:20.06.2017, 00:42
Tramvay güzergahında yer alan Konak’taki Şehitler Caddesi’ne 4 ay önce döşenen kanaletler kırıldı, yerine kaldırım yapılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Konak tramvayı güzergahında yer alan Şehitler Caddesi'ndeki yolun düzenlenmesi çalışmalarındaki yap-boz, çevre sakinlerini çileden çıkardı.
Rayların döşenmesinden sonra yol ve kaldırımlarla ilgili çalışmalara başlayan belediye ekipleri, yolun bir tarafına dört ay önce su kanaleti döşedi. Ancak, haziran ayında uygulamadan vazgeçildi. Yeni yerleştirilen kanaletler kırıldı, bunun yerine yolun her iki tarafına da kaldırım yapımına başlandı. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, projelerinde kanalet döşenen tarafta kaldırım yapmamayı öngördüklerini ve bunu uygulamaya geçirdiklerini, ancak esnafın kaldırım talebi üzerine vazgeçtiklerini belirtti. Uygulamaya isyan eden vatandaşlar, "Sokağa atılan vatandaşın parası. Talepler zamanında dikkate alınsa, 'yap-boz' işlere boşuna para ve zaman harcanmaz" dedi.

Osmangazi'de 7 sokak asfaltlandı

İzmir'in Bayraklı ilçesi Osmangazi semtinde sokakların doğalgaz çalışmalarının ardından aylardır asfaltlanmadığını belirten vatandaşlar, sorunu Yeni Asır WhatsApp İhbar Hattı'na bildirdi.
Haberin Yeni Asır'da yayınlanmasının ardından sorun çözüldü.
Sokaklardaki tüm alt yapı çalışmalarının tamamlanmasına rağmen yolların asfaltlanmamasına tepki gösteren vatandaşlar, evlerin ve araçlarının toz içinde kaldığını söylemişti. Ayladır aynı çileyi çektiklerini; kışın çamurdan, yazın ise toz toprak yüzünden mağduriyet çektiklerini belirten vatandaşlar, "3 aydır 7 sokak doğalgaz için kazıldı. İşleri bitti ama asfalt atılmadı. 592/11, 12, 13, 14, 15, 16 ve 17 sokaklarda evler ve arabalar toz içinde. 3 aydır her yere bildirdik, ilgilenen yok " demişti. Haberin ardından sorunun çözülmesi üzerine toz topraktan kurtulan vatandaşlar, rahat bir nefes alırken Yeni Asır'a ve yetkililere teşekkür etti.

TOLGA TEKİN
YENİ ASIR WhatApp İhbar Hattı: 0537 276 35 81

kalan karakter 1000

nöbetçi esnaf nöbetçi esnaf

Sabahları Güzelyalı sahil yolunda geçmek çıldırtıyor artık,ne faydası var bu tramvayın anlamadık.İzmirin başka sorunu mu kalmadı da bu fantezi nostalji işller yapılıyo.Yazıklar olsun......

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır6
cevapla 19.06.2017 16:05
İzmirin İzmirin

Bi yanlışınız olacak sayın gazete yetkilileri. Ona Yap-Boz denmez, Boz-Yapma denir...

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır4
cevapla 19.06.2017 14:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.