“Biz çözdük, belediye taş koydu”

Giriş Tarihi:03.01.2018, 23:35 Güncelleme Tarihi:03.01.2018, 23:37
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Özkanlar Pazarı’nın viyadük altına taşınmasına Bornova Belediyesi’nin engel olduğunu söyledi

Bayraklı'da kapanan Özkanlar Pazaryeri'nin Bornova'daki viyadüklerin altına taşınması için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'dan onay çıktı. Ancak, bu defa da CHP'li Bornova Belediyesi, projeye taş koydu. Sorunun çözümü için girişimlerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "Bizler bu konuda üzerimize düşeni yaptık ve ve yapmaya da hazırız" dedi.

30 yıllık Özkanlar Semt Pazarı, bölgede oturan vatandaşların açtığı dava sonucu 30 Aralık'ta son kez açılmıştı.

ESNAFTAN ÖĞRENDİ

Konuyu esnaftan öğrendiğini belirten Dağ, "Mağduriyet yaşanmaması için yerel yöneticilerin sorumluluk alması gerekiyor. Ancak 4-5 bin kişiyi etkileyen olayda belediye başkanları elini taşın altına koymuyor" dedi. Dağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile görüştüğünü ve pazarın viyadük altına taşınması için kolaylık sağlayacağı sözünü aldığını dile getirdi. Pazaryerinin taşınması için Bornova Belediyesi ile Bakanlığın bir protokol imzalaması gerektiğini aktaran Dağ, "Belirlenen yer Bornova Belediyesi sınırları içinde olduğu için, sürece onların da dahil olması gerekiyor. Fakat Bornova Belediyesi böyle bir pazar yerinin açılmasına izin vermeyeceğini ifade ediyor. Belediye üzerine düşeni yaptığı takdirde Özkanlar Semt Pazarı, Otoyol Viyadük altında tekrardan açılabilecek" dedi.

kalan karakter 1000

aysun uysal aysun uysal

bayraklı belediye başkanı hasan karabağdan çıt çıkmıyor hani sen fakirden ve işşsilerden yanaydın ne oldu hiç icraatın yok burdan rantın yok mu da sein çıkmıyor bu insanların oylarıyle seçiliyon ...yine ady olun gene verirler bunlar sana hiç merak etme ssen.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.01.2018 10:51
ayhan kovabaşı ayhan kovabaşı

bu chp li belediyelerin yapacağı hiç bir şey yok ,hep türübünlere oynuyorlar,30 yıllık pazarı kapatıp bir pazar yeri bile hazırlayamadılar,ancak kaldırımları söküp yapıyorlar ,bir çivi bile çakamazlar çakılan çiviyide sökerler en az bin in üzerinde esnaf ekmek yiyor du bu Özkanlar pazarından hemde her şey taze ve ucuzdu burdaki halk nerden pazarın yapacak yuh olsun bu chp li belediyelere oy verisem bidaha parmaklarım kırılsın,beceriksizler ne yaparlar ki salon burjuvaları,bunlar..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.01.2018 10:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.