Tıbbiyeli müzisyenler

Giriş Tarihi:01.11.2016, 17:00 Güncelleme Tarihi:01.11.2016, 17:00
İzmir’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yolları çakışan 7 doktor kurdukları müzik grubuyla dinleyenlerin kulaklarının pasını alıyor. 2011’de kurulan grubun repertuarı yabancı pop-rock parçaların yanı sıra jazz yorumlarından da oluşuyor

Kimi cerrah, kimi psikiyatrist kimi de uzman doktor. Hepsi farklı branşlarda uzmanlaşmış birbirinden yetenekli 7 doktor. Hepsinin birleştiği nokta ise müzik. Doç. Dr. Özer Makay, Doç. Dr. Yiğit Uyanıkgil, Doç. Dr. Çağdaş Eker, Uzm. Dr. Erkan Kısmalı, Dr. Canan Gündüz, Dr. Özgür Samancılar ve Dr. Seçil Soylu Çinkooğlu kurdukları "Aventurine" isimli müzik grubuyla harikalar yaratıyor.
İzmir'de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yolları çakışan 7 doktor kurdukları müzik grubuyla dinleyenlerin kulaklarının pasını alıyor.

ORTAK PAYDA MÜZİK

2011'de kurulan grubun repertuarı yabancı pop-rock parçaların yanı sıra jazz yorumlarından da oluşuyor. Grup üyelerinden Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yiğit Uyanıkgil, müziğin kendisi için vazgeçilmez bir tutku olduğunu söyledi.
Doç. Dr. Uyanıkgil, "Müzik bizim ortak paydamız. Biz doktorlar müzikte nasıl senfoni şefi gibiysek, muayene ya da ameliyatlarda da aynıyız. Müziğin ritmiyle işin stresini ve yorğunluğunu üzerimizden atıyoruz" diye konuştu.
İzmirli genç doktorların kurduğu Aventurine müzik grubu, Türk Radyoloji Derneği'nden de davet aldı. Grup, Türk Radyoloji Derneği'nin düzenlediği 37. Ulusal Radyoloji Kongresi'nde sahne alacak. Solistliğini Dr. Soylu Çinkooğlu'nun yaptığı grupta Dr. Makay saksafon, Dr. Uyanıkgil gitar, Dr. Eker bas gitar, Dr. Samancılar davul, Dr.Kısmalı dijital nefesli, Dr. Gündüz ise klavye çalıyor.

TANSU EDİP GÖKBUDAK

kalan karakter 1000

hakan akdağ hakan akdağ

Grup isimleri de kostümleri kadar ilginç .

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır4
cevapla 03.11.2016 08:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.