YILBAŞI GECESİNDE sahnede 2 orkestra

Giriş Tarihi:26.12.2016, 16:38 Güncelleme Tarihi:26.12.2016, 16:38
İzmir Express Orkestrası, yılbaşında Hilton Oteli’nin konuklarına özel bir gece hazırlıyor. Orkestranın kurucularından Çağdaş Çınar, “Yılbaşında İzmir’de şimdiye kadar yaşanmamış bir yeni yıl partisi yapacağız. Sahnede iki orkesra olacak. Sabaha kadar, keyifli, neşeli bir gece geçireceğiz” dedi.

Yeni yıla her insan yeni umutlarla yeni heyecanlarla girer... İzmir'in başarılı orkestralarından İzmir Express'da bu umutları yaşatacak, harekete geçirecek özel bir geceye imza atmaya hazırlanıyor.31 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.00'de başlayacak gece ve orkestra hakkında, İzmir Express'in kurucularından Çağdaş Çınar'la görüştük. Çok heyecanlı olduklarını belirten Çağdaş Çınar, "Hilton Otel'de yılbaşı gecesi 18 kişilik iki orkestrayla konukları eğlendireceğiz. Can Yapıcıoğlu ve Ezgi Alaş'la yaptığımız projede yemek bölümünde bir dinleti gerçekleşecek. Yemek yerken ve arkadaşlarınızla hoş sohbetler ederken arka planda geniş bir yelpazeden şarkılar dinletilecek. Gece boyunca Dj Faruk arkadaşımız da bize eşlik edecek. Faruk arkadaşımız ortamı ısıttıktan sonra bir dans gösterisi olacak. Ardından yerli ve yabancı şarkılarımızı seslendireceğiz.
Ardından dans gösterileri var. Müzikseverlere güzel bir yılbaşı yaşatacağız" dedi. Çağdaş Çınar'la keyifli bir sohbet yaptık.

Bize kendinizi, çalışmalarınızı anlatır mısınız?

- 1978 Akhisar doğumluyum, lise eğitimi için İzmir'e geldim. Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünden mezunum. Liseden sonra Dokuz Eylül Buca Eğitim Fakültesi müzik bölümünü kazandım.
Müzik öğretmenliği okudum mezun olduktan sonra 2004 yılında İzmir Özel Türk Koleji'nde 6 yıl müzik öğretmenliği yaptım. O sırada 2007'de İzmir Express Orkestrası'nı arkadaşlarımızla kurduk.
2007'den sonra hem müzik öğretmenliği hem de müzisyenlik yapmaya başladım. Bu tempo beni hem beyin hem de vücut olarak yorduğu için 2010 yılında müzik öğretmenliğini bırakıp orkestrayla ilgilenmeye başladım.

İzmir Express Orkestrası ne zaman ve kimler tarafından kuruldu?

- 2007 yılının yaz ayında kuruldu.
Orkestramızı Zafer Zencilli, Şahin Kurnaz ve ben kurduk.
Hepimiz başka orkestralarda çalan müzisyenlerdik.
Ben öğretmenlik yaparken bir yandan çeşitli orkestralarda klavyeci olarak müzik yapıyordum. Sonra biz 3 arkadaş dedik ki başka orkestralarda çalıyoruz, bu işi de iyi götürüyoruz insanlar bizimle iletişime geçiyor.
Mesela Şahin çok iyi klavye çalıp söyler, Zafer gitar çalıp şarkı söyler.
Ben de bass gitara geçtim.
İşin başına geçelim dedik, en yakın arkadaşlarımızı çağırdık. Liseden Gülfem, Ilgın ve Oğuz'u aldık.
Ticari amaç gütmeden iyi müzik yapmak için bir araya geldik.
Sonra 2011 yılından itibaren İzmir Express Orkestrası'nın isim hakkını aldım ve kendi şirketimi kurdum.

HERŞEY DÜĞÜNLE BAŞLADI

Peki bu sürede neler yaşandı, hiç özel bir anınız var mı?

- Orkestranın kuruluşu ile ilgili şöyle bir anımız var. Adını İzmir Express olarak koyduktan sonra, bir süre latin şarkılar ve cazz pop türünde şarkılar yaptık. Zafer'in arkadaşı düğünde çalar mısınız diye rica edince gittik, düğünde çaldık. Düğünden sonra bize kartınızı verir misiniz diye sorduklarında şaşırdık verecek bir kartımız bile yoktu. Şahin'in telefon numarasını verdik. Böyle böyle 2007'in Ağustos ayından itibaren önümüz açıldı. Şimdi Alsancak'ta ofisimiz ve şirketimiz var. Türkiye'nin her yerinde tanınıyoruz ve çalıyoruz.
Böyle büyümemizin sebebi de Üsküdar Çay Bahçesi'nde oturup yaptıımız sıcak ve samimi sohbetti. Tesadüfen ne olacağını düşünmeden başladık bizi toplum yönlendirdi.

Hayalinizde orkestra kurmak var mıydı?

- Her zaman insanların yapabileceği şeyler vardır. Hem eğitimimi alıp hem de sevdiğiniz işi yapma konusunda şanslı olanlar müzisyenler bence. Sahnede olmak benim hayalimdi ve ben bu hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum.
Öğretmenlik kutsal bir meslektir ve hiçbir zaman öğretmenlik günlerimi unutmuyorum. Hala Türk Koleji'ni ziyarete gidiyorum ve öğretmen arkadaşlarımla görüşüyorum.
Oğlum da orada okuyor.

İLK KONSER 2012'DE

İzmir'de ilk konserinizi ne zaman verdiniz?

- İzmir'de 2012 yılında Atatürk Kültür Merkezi'nde ilk konserimizi verdik. Onun dışında birçok sosyal sorumluluk projesinde yer aldık. Bu yıl Nisan ayında ikinci konserimizi çok farklı, çok değişik konsepte bir konser verdik. İlk konserimizde değişik konseptler ve farklı kostümler giydik. Müzik anlamında geniş yelpazemiz vardı. O konserin hala dönüşlerini alıyoruz.
Bu yılın ocak ayında da Şahin Ünal hocamız genel koordinatör olarak aramıza katıldı, daha da güçlendik.

'KENDİMİZE GÜVENEN BİR EKİBİZ'

Garo Mafyan'la çalışmışsınız..

Orkestramızı kurduktan sonra 5 Eylül 2012'de Marina Hayat Klüp'te sahneye çıktık. Akşam performansımızı sergiledikten sonra bir teklif geldi. Ekim ayına kadar her Çarşamba akşamı sahne alır mısınız diye.. Tabii ki kabul ettik 2012'nin Ekim ayının sonuna kadar sahne aldık. 2013 yılında Garo Mafyan'la tanıştık. Garo Mafyan'la 1 yıl çalıştık. Bize kattığı tecrübesi, insanlığı, ağabeyliğiyle dolu 1 yıl geçti. 2016 Konseri'nin videolarının sonuna, "Daha iyisini yapana kadar" sözünü ekledik, bu bize güç verdi. Çünkü biz kendimize güvenen bir aileyiz.
Hilton yılbaşı programında yıllardır daha önce görülmemiş bir kalabalık sanatçı grubu olacak. Yıllar sonra İzmir Express Orkestrası olarak İzmir'de sahneye çıkacağız.
Hal böyle olunca en iyisini yapmamız gerekecek. Hilton'da iki orkestra olacak. Can Yapıcıoğlu ve Ezgi Alaş'la yaptığımız projede, onlar yemek bölümünde bir dinleti yapacaklar. Gece boyunca Dj Faruk arkadaşımız da bizimle birlikte olacak. Sonra sohnede bir dans gösterisi olacak. Daha sonra İzmir Express Orkestrası olarak 7 kişi solist, 11 enstürmantist olarak 18 kişi sahneye çıkacağız.

SİMGE GÜLER

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.