‘Önce milletim ve evladım’

Giriş Tarihi:15.07.2017, 22:52 Güncelleme Tarihi:15.07.2017, 22:52
Hain darbe girişimi sırasında yaşadıklarını anlatan Ece Erken, aklına ilk olarak oğlunun, devlet ve milletinin geldiğini belirtti. Erken, o gece bir konseri için Kıbrıs’ta olduğunu ve hain girişimi duyar duymaz Türkiye’ye dönmek istediğini söyledi

Ünlü sunucu Ece Erken 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen hain darbe girişimi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hain darbe girişimi anında ilk olarak korktuğunu ve oğlu Eymen'e ulaşmak istediğini belirten Ece Erken, "Bana bir süre burada kalacaksınız Türkiye'ye gidemezsiniz dediler. Evladıma ulaşamama korkusu içimi sardı. Ben asker kızıyım. Babam emekli Albay, abim şu an görevde o da Yarbay. Erken, darbe gecesi hemen babamı aradım, 'ne oluyor' diye sordum. Babam, "Korkma kızım. Bunlar Türk ordusunun askeri olamaz. Devletimiz ve hükümetimiz sabaha kadar üstesinden gelir" dedi ve o an içim rahatladı. Kıbrıs'ta olması nedeniyle kendisini çaresiz hissettiğini belirten Erken, "Ülkeme döner dönmez hemen meydanlara koştum. Kendisini siper eden halkımıza ve şehitlerimize vefa borcumu ödeme istedim. Her Türk vatandaşının yapması gerekeni yaptım. Yani üstüme düşen görevi" dedi.

KAHRAMAN DURAK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.