• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Ünvan için değil çöpler için yüzüyor

Ünvan için değil çöpler için yüzüyor

07.10.2017, 23:45

Dünyanın en zorlu boğazlarından Cebeli Tarık, Manş Denizi ve Amerika'daki Catalina boğazını yüzerek en hızlı geçen Türk ünvanını elinde tutan İzmirli sporcu ve iş adamı Emre Erdoğan, şimdi Çeşme koyları için ıslanmaya başladı. Erdoğan, arkadaş grubu ile birlikte yazın kirlenen koylara dalarak çöp toplayarak adından yine söz ettirmeyi başardı.

Açık deniz yüzücülüğü denildiğinde Türkiye'yi en iyi temsil eden sporcuların başında gelen Emre Erdoğan, bu başarıları kendi çabası ile finanse ederken, ayrıca çevre için de mücadele eden bir isim. 10 kilometre Türkiye Şampiyonluğu, Çanakkale Boğaz Kupası ve dört kez Datça Kış Maratonu Kupasını da kazanan şampiyon, geçtiğimiz günlerde deniz temizliği için kulaç attı. yaz aylarında tatilcilerin gözdesi olan Alaçatı'daki Delikli Koy'a Türkiye yelken eski şampiyonu Efe Kuyumcu, Sarper İlter ve Murat İnce ile Arkas Spor'un tahsis ettiği botla giden Erdoğan, torbalar dolusu çöpü deniz dibinden topladı. Çeşme koylarının ardından, Urla tarafındaki koylarda çöp temizliği yapacağını belirten Erdoğan, "İlk adres Demircili Koyu. Burada amaç denizlerimize sahip çıkmak ve ekolojik dengeyi korumak" iye konuştu.

KAHRAMAN DURAK

Ünvan için değil çöpler için yüzüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN