Anılar mezatta satılıyor

Giriş Tarihi:13.11.2017, 16:47 Güncelleme Tarihi:13.11.2017, 16:47
İzmir Alsancak’ta on masalı bir kafe; ‘Oturma odası’ dekorasyonu, daktilolar, eski televizyonlar ve haritalar gibi özel eşyalarıyla ziyaretçilerini adeta bir önceki yüzyıla götürüyor

İzmir'in Alsancak semtinde 10 masalı bir kafe, 'Oturma odası' dekorasyonu, daktilolar, eski televizyonlar ve haritalar gibi özel eşyalarıyla ziyaretçilerini geçmişe götürüyor.
Kafede her pazartesi açık artırma usulüyle mezat yapılıyor, 300 kişi eşyaları satın alarak, mutlu oluyor. Balıkesir Ayvalık, İstanbul ve İzmir'deki bitpazarlarından 12 yıldır aldığı eski eşyaları iki yıl önce evin oturma odası gibi döşediği ve 'Junker' adını verdiği kafeye taşıyan Sinan Kaygısız'ın samimiyeti, müşterilerine de yansıdı.
30- 40 esnafın yaklaşık 300 müşteriye satış yaptığı müzayedeye daha çok internet üzerinden satış yapanlar katılıyor.
En çok parayı veren objeyi alıyor. Mezata sürekli katılan koleksiyoner Yavuz Şenol; içecek ve futbol üzerine koleksiyonları olduğunu belirterek, 'Çok güzel bir mekan.
Kafe ortamı olması insanların kaynaşmasını sağladı. Uzun yıllar İstanbul'da yaşadım. Orada mezatlar daha fazla, burada da çoğalması lazım. Koleksiyonerlerin de artması gerekir. İnsanların hobilerinin olması lazım' şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.