• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Uşak Üniversitesi’nde ‘Kore’ esİntİsİ

Uşak Üniversitesi’nde ‘Kore’ esİntİsİ

30.11.2017, 15:50

‘Kore Kültür Günü’ kapsamında Koreli sanatçıların geleneksel müzik parçalarını danslar eşliğinde sergilediği konser, renkli görüntülere sahne oldu

Uşak Üniversitesi'nde Güney Kore Cumhuriyeti'nin Türkiye Büyükelçiliği Kore Kültür Merkezi işbirliğiyle 'Kore Kültür Günü' kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi.
Uşak Üniversitesi kampüsündeki programda 'Kore Film Gösterimi', 'Türkiye Kore İlişkileri Semineri', 'Kore'de Eğitim ve Korece Tanıtım Semineri', 'Kore Geleneksel Kıyafet Deneyimi ve Fotoğraf Çekimi', 'Macsabal Çömlek Yapma Performansı' etkinlikleri düzenlendi.
Etkinlikler, Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki Kore Geleneksel Müzik Konseri ile son buldu. Koreli sanatçıların vurmalı, telli ve üflemeli enstrümanlar eşliğinde geleneksel müzik parçalarını danslar eşliğinde sergilediği konser, izleyenlerin beğenisini topladı.

KÜLTÜR ALIŞVERİŞİ

Konser öncesi konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Kore ile olan dostluk ilişkilerinin çok eskilere dayandığını belirterek, Uşak Üniversitesi olarak Güney Kore Cumhuriyeti ile karşılıklı kültür alışverişi içerisinde olacaklarını söyledi.
Öte yandan konseri Uşak Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya, Güney Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Deniz Kurmay Albay Jaesic Park, Güney Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo Cho, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Sekreteri Beyazıt Yumuk, protokol üyeleri ve öğrenciler izledi.

Uşak Üniversitesi’nde ‘Kore’ esİntİsİ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN