• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Müzik doktoru Aydın Öğüt’ten “Farklıband”

Müzik doktoru Aydın Öğüt’ten “Farklıband”

02.01.2018, 17:26

İzmir, Aydın, Muğla, Marmaris, Bodrum, Dalaman, Fethiye’de 40 yıldır sahne alan müzikolog Dr. Aydın Öğüt, İzmir’de “Farklıband” adlı orkestrasıyla müzik piyasasında yeni atılımlar yapmaya hazırlanıyor

Müzikolog Dr. Aydın Öğüt, müzik piyasasının işgal altında olduğunu, usta müzisyenlerin işsiz bırakıldığını iddia etti. Günümüzde müziğin gerçek ustalarının haksız bir şekilde işsiz bırakıldığını öne süren Öğüt, "Müzikli eğlence piyasası, iki enstrümanı yan yana getirip adını filanca band koyup, işletmelerin karşısına çıkarak hem kaliteyi hem de piyasayı düşürenlerin işgali altında. Ülkemizde sayısız orkestra var. Turizm sektöründe ülkemizin ve Kültürümüzün temsilinde çok önemli bir unsur olan müzikli eğlence sektöründe, bizim gibi bu işi en iyi bilen orkestralar kurabilen öğretici ustalar piyasa dengesizliğinden işsizlik yaşarken, kimileri de dostlar alışverişte görsün anlayışıyla hem kaliteyi hem de piyasayı düşürüyor" dedi. Her türlü kültür ve tarzı içinde barındıran, kaliteden ödün vermeden, kostümüyle, zarafetiyle, işin erbaplarıyla, günlerce süren hazırlık ve provalarla kendi markasını oluşturduğunu söyleyen Öğüt, "Farklıband, Aydın Öğüt Çigan Orkestrası, ShowBand isimli orkestralarımla, bu yıl Türkiye sahnelerine farklı renkler ve tarzlar sunmak niyetiyle oldukça iddialı olarak yeniden yola koyuldum.

VALS, ÇİGAN, TÜRKÜ, MARŞ

Valslerle Viyana'dan, Çigan Ezgileri Macaristan ve Romanya'dan, Türkülerle Memleketimin her köşesinden, Rahmetli Amcam Nurettin Güler'in Türküsü Cevizin yaprağıyla köyümü de hatırlayıp, hatırlatarak, Marşlarla coşarak, Zeki Müren, Tanju Okan Şarkılarıyla anılarda gezinip, geçmişimizi yad ederek Sanatseverlere keyifli, unutulmaz ve hafızalardan silinmeyecek güzellikler yaşatmak niyetindeyim" diye konuştu.

ADEM ÜLKER

Müzik doktoru Aydın Öğüt’ten “Farklıband” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN