• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tel ve çivinin ahenkli dansı

Tel ve çivinin ahenkli dansı

08.01.2018, 15:49

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde filografi kursuna katılan 25 kadın, haftanın iki günü aldıkları eğitimle tel ve çivilerden harika resimler oluşturuyor...

Burhaniye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ndeki kurs salonu çekiç sesleriyle çınlarken, kadınlar filografi sanatını çok sevdi. Pazartesi ve Cumartesi günleri düzenlenen kursun eğitmenliğini Gülizar Kaya yapıyor. 25 kadının katıldığı kurs 88 saat sürecek ve mart ayında bitecek.

EV EKONOMİSİNE KATKI

sezon sonunda sergilenecek. Dört dönemden bu yana kursa geldiğini anlatan Evrim Aydemir,"Hocamızın sayesinde teknikler öğrendik. Şu anda filografiyi ağaçla tamamlamak istiyorum. İkinci olarak da koza ile bir şeyler yapacağım" dedi.

Kursiyer Yıldız Şimşek de, "Çivi ve tellerle çeşitli şekillerin yapıldığı filografi kursuna geldim. Boş vakitlerimi değerlendiriyorum. Türk Bayrağı hazırlıyorum. Ürettiklerimizi evimize dekoratif amaçlı asacağız, ya da satarak ev ekonomimize katkıda bulunacağız. Eşimize destek olacağız" diye konuştu.

Kursiyerlerin çok hevesli olduklarını anlatan eğitmen Gülizar Kaya ise, "Güzel işler çıkarmaya çalışıyoruz. Filografi sadece çivi, tahta ve tellerden olan bir şey değil. Biz onu geliştirmeye çalışıyoruz. Filografide panç, kurdele nakışı ve keçe de kullanıyoruz" dedi.

Tel ve çivinin ahenkli dansı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN