• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

kızı için kitap yazdı

Down sendromlu kızı için kitap yazdı

11.01.2018, 16:23

Kızı Dilan’a daha iyi bir yaşam sunmayı isteyen , Dilan ile yaşadıklarını kaleme alıp bir kitap bastırdı ve geliriyle tedavi masraflarını karşılamayı amaçladı. Ancak istediği satış oranını yakalayamadı

MİR'de oturan Zöhre Özer, down sendromlu ve tiroit hastası kızı Dilan Özer'in (13) yaşama tutunması için çabalarken, tedavi giderlerinin her geçen gün ağırlaştığını belirtti. Anne Özer'in kızının tedavi giderlerini karşılamak için kaleme aldığı 'Seninle Yaşamak Güzel' kitabı hedeflediği satışı yakalayamadı.
Dilan'ın hastalığından etkilenen lise öğrencisi ablası Dilara Özer (17) doktor olmak isteğini söyledi.

SAĞLIK SORUNLARI VAR

Çiğli ilçesi Harmandalı Mahallesi'nde oturan Hasan Ali Özer ve Zöhre Özer çiftinin ikinci kızı Dilan, down sendromlu olarak dünyaya geldi. 5 aylıkken kalp ameliyatı olan, tiroid hastası Dilan, yaklaşık 3 ay önce de düz taban olduğu için yaşadığı ağrılara bağlı olarak, yürüyemeyince yeni bir operasyon geçirdi.
Büyük kızı Dilara Özer ve en küçük oğlu Toprak Ege Özer'in (5) hiçbir sağlık sorunu bulunmadığını belirten anne Zöhre Özer, Dilan'ın doğumundan itibaren bir dizi sağlık sorunu ile peş peşe karşılaştığını söyledi.
Dilan'ın sürekli olarak yapılan belli iğneleri olduğunu ve bağışıklık sisteminin günden güne güç kaybettiğini belirten Özer, şöyle dedi:

"Sürekli hastaneye gittiği için eczaneye muayene paraları ile birlikte her ay ortalama 500 lira ödüyoruz. Kardiyoloji ve endokrin ilaçları var. Bunlara bir de psikiyatri doktorumuzun ilaçları ekleniyor. Eşim belediye işçisi ve aylık 2 bin 300 lira gelirimiz var. Engelli maaşı da alıyoruz ama geçimimize yetmiyor. Ben de Dilan'a bakmak zorundayım, çalışamıyorum." Kızı Dilan'a daha iyi bir yaşam sunmayı istediklerini dile getiren Zöhre Özer, Dilan ile yaşadıklarını kaleme alıp bir kitap bastırdığını ve geliriyle tedavi masraflarını karşılamayı amaçladıklarını vurguladı. Özer, "kitaplar elimde kaldı. Maddi sıkıntılarımız çok. Dilan büyüdükçe masraflarımız artıyor" dedi.

Down sendromlu kızı için kitap yazdı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN