• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gözünü kaybetti eşini buldu

Gözünü kaybetti eşini buldu

26.05.2018, 22:33 Güncelleme Tarihi: 26.05.2018,22:34

Geçirdiği bir kaza sonucu görme yetisini kaybeden , tedavi için gittiği ’daki bir klinikte hayatının aşkı ile tanıştı. 12 yıldır evli olan Namık ve Sandy’nin iki tane de oğlu var

Ülkesindeki bir klinikte tıpta uzmanlık eğitimi alırken tanışıp aşık olduğu görme engelli Türk Namık Tuncel ile yaklaşık 12 yıl önce evlenen Sandy Tuncel, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde eşi ve iki çocuğuyla mutlu bir hayat sürüyor. Kariyerini bırakıp ev hanımı olan Sandy; eşinin gözü kulağı oldu. Pamukkale, Bodrum, Antalya gibi turizm merkezlerinde tercüman olarak çalışan Namık Tuncel (51), 25 yaşındayken alkollü bir sürücünün kullandığı otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Tuncel, uzun tedavi sürecinin ardından yaşama döndü ancak iki gözünü kaybetti. Arkadaşlarının tavsiyesi üzerine görme yetisini yeniden kazanabilme umuduyla Almanya'nın Münih kentindeki özel bir kliniğe giden Tuncel, burada tıp alanında uzmanlık eğitimi alan Sandy ile tanıştı. Haftalar süren tedavi süresince Namık Tuncel ile Sandy arasında başlayan arkadaşlık, aşka dönüştü. Tedavisinin tamamlanmasından sonra Türkiye'ye dönen Tuncel, Ayvalık'a yerleşerek sakin bir hayat sürmeye başladı. Tuncel, yeni hayatına alışmaya çalışırken, yaklaşık 3 yıl sonra telefonla arayan Sandy, kendisini görmek istediğini, bu yüzden Ayvalık'a geleceğini söyledi.

HER ŞEYİ BIRAKIP BANA GELDİ!

ASTED Genel Koordinatörü Namık Tuncel, muhabirimize yaptığı açıklamada, gözlerini kaybettikten sonra hiçbir zaman evlenemeyeceğini düşünürken, eşinin karşısına çıkması ve iki çocuk sahibi olmasının Allah'ın bir lütfu olduğunu söyledi. Tuncel, "Bana en büyük desteği veren, hayatımı eline alıp, bana göz kulak olan, 12 yıldır gözlerim olan eşim beni hayata bağladı. Ben görme engelli olduktan sonra iş imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle çalışamıyordum. İşte o süreçte eşim Ayvalık'ta beni ziyarete geldiğinde evlenme teklif etti ve burada benimle birlikte yaşamayı tercih etti. Türkiye'de birçok insan Avrupa'da yaşamayı hayal ederken, o tıp alanında aldığı uzmanlık eğitimini ve ailesini Almanya'da bırakıp, benimle evlenerek çok büyük bir fedakarlık yaptı" ifadesini kullandı.

KARARINDAN DÖNMEDİ

Şu anda 39 yaşında olan Sandy Tuncel de tanıştıkları günden itibaren Namık ile konuşmaktan keyif aldığını, bir süre sonra ona aşık olduğunu fark ettiğini ve Ayvalık'a geldiğini belirtti. Tuncel, evliliğe giden hikayelerini de; "Onunla evlenmek istediğimi söyledim. Namık önce inanamadı.
Sonra da ciddi olduğumu anladı ve evlendik. Evlenme kararımızı anneme açtığımda annem görme engelli biriyle evlenme fikrimin yanı sıra Türkiye'de kalacak olmama karşı çıktı. Bana küstü ve birkaç ay benimle konuşmadı. Oysa ben engelin insanların bedeninde değil kafalarda olduğuna inandığım için verdiğim karardan geri dönmedim. Bana Türkiye'ye yerleşmeden önce bu güzel ülke için birçok olumsuz şeyler söylediler. Ama ben buraya geldiğimde gördüm ki hiçbir şey anlatıldığı gibi değil. Tam tersi Türkiye modern bir ülke ve hızla kalkınan bir ülke" sözleriyle anlattı.

EŞİNE FOTO MUHABİRLİK YAPIYOR

Ayvalık'ta; Adil Sosyal Tüm Engelli Dostları (ASTED) Grubu'nun Genel Koordinatörlüğü ile ilçe merkezli Balıkesir genelinde yayın yapan Medya Ayvalık Gazetesi, Medya Ayvalık Aktüel Dergisi ve internet üzerinden yayın yapan Medya Ayvalık TV'de muhabirlik yapan görme engelli eşi için fotoğraf ve videolar çekerek, kameramanlığını da üstlenen Sandy, eşinin gazetecilikte büyük başarılar elde etmesinin de en büyük mimarı...

MÜSLÜMAN GİBİ YAŞIYOR

Sandy, Hıristiyanlık dinine mensupken, evinde tam bir Müslüman gibi yaşıyor. Her yıl Ramazan aylarında 30 gün süresince açlık ve sefaletle boğuşan insanları anlamak için empati kurmak ve komşularına ayak uydurabilmek için oruç tutuyor. Sandy, oruç tutmanın insan sağlığına da çok büyük faydası olduğunu düşünüyor. Kuran-ı Kerim okuyarak Müslümanlığı öğrenmeye çalışan Sandy, 10 yaşındaki Sam ve 8 yaşındaki Vito adlı oğullarına Müslümanlığın esaslarını öğretiyor. Sandy'nin görme engelli eşi Namık Tuncel ise eşinin her iki din arasında kıyaslamaları yaparak kararını kendisini vermesini istediği için inancına karışmadığını belirterek, Alman eşinin bir gün Müslümanlığı kendi iradesiyle seçmesi halinde çok mutlu olacağını belirtiyor.

Gözünü kaybetti eşini buldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN