• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Alageyiklerle yeni bir hayat

Alageyiklerle yeni bir hayat

24.06.2018, 00:00

Muğla'da Doğa Koruma ve Milli Parklar Muğla İl Müdürlüğü tarafından, Köyceğiz Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'na yürüyüş parkuru düzenlendi, seyir terasları, bisiklet rotaları yapıldı. Vatandaşlar belirlenen güzergahlarda son yıllarda sayıları artan alageyikler başta olmak üzere bir çok yaban hayvanını yürüyüş sırasında görme imkanına sahip olacak.

ÖNCELİK, DOĞANIN KORUNMASI

Muğla'nın Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman ilçelerinde sürdürülebilir turizmi teşvik etmek, bölge değerlerini tanıtmak ve alanın en önemli varlığı olan doğasının korunması için farkındalık oluşturmak amacıyla Köyceğiz Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'na seyir terasları, yürüyüş ve bisiklet rotaları yapıldı, bilgilendirme panoları ve levhaları yerleştirildi. Alana gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler belirlenen rotalarda yaban hayatını ve kültürel değerleri tanırken, seyir teraslarından da başta Köyceğiz Gölü olmak üzere doğal güzellikleri izleyebilecek. Öte yandan, yaklaşık 4 yıl önce Antalya'dan getirilerek bölgeye bırakılan 7 alageyiğin sayısının 18'e yükseldiği bildirildi.

ADEM ÜLKER

Alageyiklerle yeni bir hayat haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.