• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ünlülerin koruması 11 ’tan 5XL’a indi

Beton lakaplı , 220 kiloluk haline veda ederek 70 kilo verdi. Şu an ise 150 kilo

Ünlülerin koruması 11 XL’tan 5XL’a indi

23.09.2018, 00:00

Eğlence dünyası ve ünlüler camiasının Beton lakaplı koruma görevlisi Bayram Kılıç, 5 ay önce geçirdiği ameliyat sonrası eşi Jülide Hanım'ın da büyük desteğiyle 11 XL beden ölçüsündeki kıyafetlerine veda etti. Şu anda 5 XL, bazen de 4 XL kıyafetleri giyebilen Kılıç, 5 ayda verdiği 70 kilo ile eski sağlıklı günlerine doğru başarılı bir ilerleyiş sağlarken aynı zamanda İstanbul'daki ünlülerin de dikkatini yeniden çekmeye başladı. Bugüne kadar Tarkan, Cem Yılmaz, Beyazıt Öztürk, Sezen Aksu, Zuhal Olcay, Reha Muhtar gibi pek çok ünlünün yakın korumalığını yapan Kılıç'a beton lakabı çevrede ne olursa olsun işi dışındaki her şeye beton gibi tepkisiz kaldığı için verilmişti.

ASKERDE VURULDUM

Ne zaman ameliyat oldun?

Bu sene 14 Nisan'da. Midemin yüzde 80'i alındı. 220 kiloluk yaşamıma veda ederek 70 kilo verdim ve şu an 150 kiloya düştüm.

O dönemlerde kıyafet ölçülerin normal değildi sanırım.

Hem de hiç normal değildi. 11 XL kıyafetler giyiyordum. Şimdi 4 ve 5XL seviyesine düştüm.

Bu kadar kilo almanın sebebi neydi?

Beni obez zannediyorlar. İşin aslı, 1993 senesinde Kars'ta askerliğimi yaparken bir operasyon sırasında vuruldum, sonrasında tedavi sürecinde kortizon verdiler ve hamur işi gıdadan uzak durmamı söylediler. Annem özlemiş beni, köye gittiğimde dayadı hamur işlerini dayadı ağır yemekleri. Bir de onun üzerine spordan uzak kaldıkça vücudum yağ tutmaya başladı. Önüne geçilmez bir hal aldı.

Diyet yaptın mı hiç?

4-5 sene diyetle zayıflamayı denedim ama mide büyüdüğü için pek faydası olmadı.

Nasıl karar verdin ameliyata?

Kendi kendime "Ya masada kalacaksın ya da bir 20 sene daha eşinle güzel, kaliteli bir hayat yaşayacaksın" dedim.
Çünkü ben artık müdahale edilme sürecine gelmiştim. Gittiğim yerlerde sandalyelere sığmıyordum.
Ben eşimi seviyorum ve bundan sonraki hayatımı da onunla birlikte mutlu ve keyifli bir şekilde geçirmek istiyorum dedim.

Ameliyatın ardından nasıl bir süreç gerekiyor?

Bu kararı aldıktan sonra size gerçekten iyi bakabilecek bir yakınınızın olmalı.
Ameliyat olan kişiler, ilk 3 ay başka birinin gözetiminde yiyip içmeli. Çok kritik bir süreç.

Hedef kaç kilo?

Doktorun vücut kitle indeksimi ölçen cihaza göre verdiği rakam 116-117 kg seviyesine inmem gerekiyor.

Yaptığın işe pek çok kişi tedirgin yaklaşıyor. Korumaların öyle bir imajı var sanırım.

Ben sadece koruma değilim, aynı zamanda halkla ilişkiler uzmanıyım.
Benim yaptığım işin psikolojik tarafı da var. İnsanlarla yakın temas halindeyiz ve o kişilerin psikolojisine göre davranıp şiddete başvurmadan sorunu çözmek zorundayız. Bu iş böyle yapılır. Yoksa adam dövmek çok kolay.

'İzmir bana ilaç gibi geldi'

İzmir'de olmanın senin hayatında artıları neler oldu?

Kışın İzmir'de yazın da Çeşme'de mekan güvenliği yaptığım için şanslıydım. Çünkü 3-4 ay boyunca her gün denize girip en az 1 saat egzersiz yaptım. 1.5-2 saati de buluyordu. Karada yaptığım hareketlerin hepsini denizde tekrarladım. Ormanlık alanlarda yürüdüm, onun da çok faydası oldu. Asfaltta yürümek, salonda spor yapmak ve deniz yerine havuzda egzersiz yapmak o kadar etkili değil. Kendinizi yorarsınız sadece.

Zayıflama süreciyle birlikte İstanbul'un ünlüler camiasından sana teklifler gelmeye başladı. Nasıl karşıladın?

Ben artık hayatımı İzmir'de eşimle birlikte huzur içinde geçirmek istiyorum. Orası beni yoruyor. İzmir bana her anlamda ilaç gibi geldi. Şimdilik buradaki yaşantımdan memnunum.

ERCAN AKGÜN

Ünlülerin koruması 11 XL’tan 5XL’a indi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA