• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Doğayı sınıfa taşıdılar

Doğayı sınıfa taşıdılar
Giriş Tarihi: 17.2.2019

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 15 Eylül Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Vito Tuncel, doğa ile baş başa koşullarda ders görebileceği bir sınıf hayali kurdu. İstediği sınıfa, okul idaresinin izniyle, arkadaşları, veliler, ünlü boya firmaları ve amatör bir ressamdan aldığı destekle kavuştu. Tuncel, 25 sınıf arkadaşıyla 5'er kişilik gruplar halinde 9 günde eğitim gördükleri 5-D sınıfını tıpkı hayalinde olduğu gibi doğa ile baş başa bir hale getirebilmeyi başardı. 9 GÜNLÜK ÇALIŞMA
15 Eylül Ortaokulu Müdürü Soner Suyolcu ile okul idaresi ve öğretmenlerin öncülüğünde hazırlanan proje kapsamında 25 öğrencinin hayalinin gerçekleştirilmesi planlandı. Bu 25 öğrenciden biri olan Vito Tuncel sınıf arkadaşlarına hayalini anlattı. Vito'nun eğitim gördükleri sınıfı rengarenk ve bambaşka bir hale getirmesine ait düşünü hayata geçirmek isteyen arkadaşları, ona destek vermeye karar verdi. Hemen kolları sıvayan 5-D sınıfı öğrencileri 5'er kişilik gruplar halinde 9 gün süresince hummalı çalışmalarla sınıfın sıralarını ve duvarlarını boyamaya başladılar. Öğrencilere ressam Kayhan Yıldırım, bir çok ünlü boya markaları ve öğrenci velileri de gönüllü olarak destek verdi.

SUAT SALGIN

Doğayı sınıfa taşıdılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA