• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

fotoğraf çektirmeyin

Düğün günü fotoğraf çektirmeyin
Giriş Tarihi: 5.5.2019

Fotoğraf Sanatçısı Çağrı Selek, yaklaşan düğün sezonu öncesinde evlenecek olan çiftlere seslenerek, "Düğün günü anne, baba, amca, dayı, teyze, hala hepsi yan yana olsa bile çiftleri arayıp durur. Bu arama gelin ve damadı panikletiyor. Onlar panikleyince biz panikliyoruz. O yüzden dış çekimleri ya düğünden önce yada düğünden sonra çektirsinler" tavsiyesinde bulundu.

5'TEN SONRA ÇEKİLİR

Fotoğrafın en güzel olduğu saatlerin yaz günü 5'ten sonra olduğuna dikkat çeken Selek, "O yüzden fotoğraflar öğleden sonra, ışığın daha eğik açıda, daha yumuşak geldiği esnada çekilmesi gerekiyor. Yaz aylarında 5'ten sonrasını tavsiye ediyoruz. Düğün günü 5'te bütün çekimi bitirmek zorunda kalıyoruz" diye konuştu.

ORTALAMA 2 BİN LİRA

Dış çekim hizmeti alan çiftlerin mutlaka sözleşme yapan bir kişi ile çalışmalarını tavsiye eden Selek, fotoğraf için ortalama 2 bin liralık bütçe ayırmaları gerektiğini söyledi. Selek, şöyle konuştu:

"İyi albüm yapan firmalarla çalışmak gerekiyor. İnsanlar sosyal medyada gördüğü her fotoğrafçıya riayet etmesin. Yeri, yurdu olan işletmesi olan insanlara riayet etsinler. Kesinlikle sözleşme usulü çalışsınlar. 500 lira veriyorsa da para, 5 bin lira veriyorsa da para. Parasının karşılığını alsın."

Düğün günü fotoğraf çektirmeyin haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN