• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çanta patronu

Çanta patronu
Giriş Tarihi: 25.8.2019

İzmirli kullanışlı ve şık bir çanta istedi, bulamadı. Sonunda kendi yapmaya karar verdi. Şimdi ise üretiyor, kullanıyor. Hem kazanıyor hem de kazandırıyor.

İzmir'de yaşayan Binnur Uzunoğlu, yaz aylarında kullanmak için istediği gibi çanta bulamayınca kendisi yapmaya karar verdi. Tasarımlarını kendisinin yaptığı çantaları kullanan Uzunoğlu, arkadaşlarının çok beğenip istemeleri üzerine çanta yapmaya devam etti. Gördüğü yoğun talep üzerine hobiden öteye götürüp iş kurdu.

"DÖRT GÜNDE BİR ÇANTA"
3 yıl önce el yapımı özel tasarım çantaların satışını Türkiye'nin dört bir yanına Instagram üzerinden yapan Uzunoğlu, Şu anda markamız için çalışan 10 kadın arkadaşımızla ekip olduk. Hem hobisini yapan hem de para kazanan çalışanlarımız var. Plajda dahi çanta örüyorlar" dedi. Çocukluğundan beri el işlerine merakı olduğunu belirten Uzunoğlu, "Uzun yıllar mağazalarda yöneticilik yaptım. Moda ile iç içe bir çalışma hayatım oldu. El işlerine de özel ilgim her zaman devam edince beğenilen çantalar üretmeye başladım. Öncelikli olarak kullanışlı ve şık olmasına dikkat ediyoruz. Kendimin rahatça kullanamayacağı bir tasarımı da müşterilerime yapmıyorum. Hafif, kullanışlı ve elbette şık duran çantalar tasarlıyorum. Estetikle pratik kullanımı bir araya getiriyorum demek doğru olur. Bir çantanın yapımı ortalama dört gün sürüyor. Büyük bir el emeği var. Yapmaktan keyif alınca ortaya çıkan çanta da mutlu ediyor" şeklinde konuştu.

"İSTEYEN HERKES YAPABİLİR"
Çanta yapımında kullandıkları malzemelerin seçiminin çok önemli olduğuna dikkat çeken Uzunoğlu, "Bizim işimizde sabır ve el becerisi önemli. Bu ikisi olduğu sürece isteyen herkes yapabilir. Yapımda kullanılan malzemelerin seçimi büyük önem taşıyor. Çantanın uzun süre kullanılması ve sağlam olması malzemelerin kalitesine göre değişiyor. Bu nedenle ham madde olarak kullandığımız ip ve derileri özenle seçiyoruz. Müşterilerimize uzun süre kullanabilecekleri çantalar yapıyoruz. Çok hevesli ve çalışkan bir ekibe sahibim. Paylaşılan bu ortak duygular bizi daha ileriye götürüyor. Online satışın yanı sıra Çeşme, Alaçatı ve Bodrum'da üç noktada satış yapıyoruz. Türkiye içi üretim ve satışlarımızı yurt dışına taşıma aşamasındayız. Görüşmelerimiz devam ediyor. Hedefimiz de dünya çapında bir marka olmak" diye konuştu.

NİDA ALADAĞ

Çanta patronu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN