• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Jawa sevenlerin adresi: Ergün usta

Fethiye'nin sanayisinde , Anadolu'da 1950'li yıllarda fırtına gibi esen Jawa motorlara yeniden hayat veriyor. Sanayideki dükkanında kendisine getirilen Jawa motorların parçalarını tek tek söken, marifetli elleriyle bu parçaları tekrar birleştirerek, kendine has şekilde dizayn eden Varçin, motor severlerin hayalindeki Jawa motorları oluşturuyor.

Jawa sevenlerin adresi: Ergün usta
Giriş Tarihi: 8.9.2019

Fethiye'nin Karaçulha Mahallesi Çalıca sanayisinde Ergün Varçin, Anadolu'da 1950'li yıllarda fırtına gibi esen Jawa motorlara yeniden hayat veriyor. Sanayideki dükkanında kendisine getirilen Jawa motorların parçalarını tek tek söken, marifetli elleriyle bu parçaları tekrar birleştirerek, kendine has şekilde dizayn eden Varçin, motor severlerin hayalindeki Jawa motorları oluşturuyor. Namı Fethiye dışına da yayılan Ergün Varçin, Türkiye'nin birçok yerinden siparişler alıyor. Kendisinin motor sevdalısı olduğunu anlatan Varçin, "Türkiye'nin dört bir yanından siparişler alıyorum. Bu işi severek yapıyorum. Motor bende bir tutku" dedi.

MURAT YALÇIN

Jawa sevenlerin adresi: Ergün usta haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA