• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Thales’in belgeseli ’da çekildi

Felsefe tarihinde ilk filozof olarak bilinen 'in yaşamı ve öğretisi doğduğu kent olan Miletos'ta belgesel film olarak çekildi. ile metin ve senaryo yazarı , ' ve " adlı belgesel ile ortak bir çalışmaya daha imza attı.

Thales’in belgeseli Aydın’da çekildi
Giriş Tarihi: 8.9.2019

Felsefe tarihinde ilk filozof olarak bilinen Anadolulu Thales'in yaşamı ve öğretisi doğduğu kent olan Miletos'ta belgesel film olarak çekildi. Yapımcıyönetmen Umut Hacıfevzioğlu ile metin ve senaryo yazarı Uğur Pişmanlık, 'İlk Filozof Thales ve Miletos Okulu" adlı belgesel ile ortak bir çalışmaya daha imza attı. Ege ve Akdeniz kentlerinde çok sayıda filozof yetiştiğini ve Anadolu uygarlıklarının zengin birikimini ortaya koymak için belgesel filmi çektiklerini belirten yönetmen Umut Hacıfevzioğlu, , " Milet ve Priene antik kentlerinde çekimlerimizi tamamladığımız belgesel ile ülkemizin kültür yaşamına görsel bir çalışmayla katkı olduğumuza inanıyoruz" dedi.

KAZIM YÖRÜKCE

Thales’in belgeseli Aydın’da çekildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA