• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Kurtuluş Günü’ coşku ile kutlandı

‘Kurtuluş Günü’ coşku ile kutlandı

26.9.2021

3 Eylül Sındırgı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü coşku ile kutlandı. Yüksek aşılama oranının getirisi olarak kontrollü normalleşme süreci içinde okullar dâhil hayatın pek çok alanında eski günlere dönmesinin coşkusunun yaşandığı günlerde vatandaşların mutluluğu, 3 Eylül Sındırgı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü etkinlikleri ile perçinlendi. Tarihini tanımak, tanıtmak ve ona sahip çıkmak ilkeleri doğrultusunda Sındırgı'nın kurtuluşu etkinlikleri, 2 Eylül Perşembe günü gerçekleştirilen Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı ve Makbule Efe kabirlerinin ziyaretleriyle başladı.

ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
3 Eylül Cuma günü Atatürk Büstü 'ne çelenklerin sunulmasıyla başlayan kutlama programı Balıkesir'den gelen askeri bando eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na yürüyüş ve meydanda başta bandonun dinletisi ile Balıkesir ve Akhisar halk oyunları olmak üzere çeşitli faaliyetlerle devam etti. Pandemi öncesi dönemlerdeki coşkulu hava ile Sındırgı'nın Kurtuluşu bir kez daha kutlandı.

‘Kurtuluş Günü’ coşku ile kutlandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.