• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Türsen aday adayı olduğunu açıkladı

Karşıyaka Belediyesi eski Başkanı Cihan Türsen, önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde CHP'den belediye başkan aday adayı olduğunu söyledi

Türsen aday adayı olduğunu açıkladı

30.03.2013, 00:00

Karşıyaka eski Belediye Başkanı Cihan Türsen, 2014'te yapılacak yerel seçimlerde CHP'den belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Türsen, "Başkanlık sonrası geçen süreçte yaptıklarımı objektif olarak değerlendirme fırsatı buldum ve yerel yöneticilik duygularımı hiç yitirmedim. Bir gelişme ve olgunlaşma dönemi yaşadım. Şimdi yönetimde olgunluk, hizmette gerçekçi üretim, Karşıyaka'da değişim gibi önemli farklılıklar zamanı" dedi.
Türsen, yazılı bir açıklama yaparak CHP'den Karşıyaka belediye başkan aday adayı olduğunu duyurdu. 1989-1994 yıllarını kapsayan dönemde, 32 yaşındayken belediye başkanlığı yaptığını hatırlatan Türsen, "Yeni dönemde popüler, medyatik etkinliklerle değil, Karşıyaka'mızı 5. yılın sonunda yerel yönetim uygulamaları ile örnek gösterilen, örnek alınan bir kent düzeyine taşımak zorundayım. Aday adaylık sürecimde, kişisel kararımla yetinmeyip, Karşıyakalıların benim adaylığım ile ilgili düşüncelerini alıyorum" dedi.

'Vatandaşlara danıştım'

Aday adaylığı ile ilgili kararını objektif, gerçekçi bir gözle Karşıyakalılara danıştığını vurgulayan eski Başkan Türsen, sözlerini şöyle sürdürdü: "Karşıyakalıların güven arayışlarını, Karşıyakalılık ruhunu özleyen duygularını, yerelleştirilen Karşıyaka'nın ulusal ve uluslararası boyuta taşınması arzularını, azalan sosyal, kültürel ve ticari etkinliklerin artırılması taleplerini, baskıların olmadığı, samimi diyalogları özlediğini görmekteyim. 'Ben çok istiyorum siz de destekleyin' kişiselliğinden uzak, azalan parti içi disiplini, parti yönetimlerine ve partiye saygıyı, partilerin özgürce düşüncelerini ifade etmelerini engelleyen anlayışa son vermek için örgütüme başvuruyor, izin istiyorum."

Türsen aday adayı olduğunu açıkladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA