• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Aslan'dan tarım için 5 proje

Aslan'dan tarım için 5 proje

19.11.2013, 00:00

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Ege Koop Proje Merkezi tarafından hazırlanan tarımsal dönüşüm projelerini açıkladı. Aslan, "Tarım işçilerinin pek çok sorunu var ama ürettiği ürünü en iyi şekilde pazarlaması çok önemli. Geliştirdiğimiz projeler buna en iyi şekilde olanak sağlamaktadır" dedi.

Basın toplantısıyla tanıttı

Projelerin beş ana başlıkta toplandığını söyleyen Aslan, "Birincisi tarım ve hayvancılıktan sorumlu genel sekreter yardımcılığı ve koordinasyon merkezinin kurulmasıdır. Tarıma dayalı organize sanayi bölgesi ve jeotermal seracılık ise diğer iki projemiz. Diğer projelerimiz organik tarımın desteklenmesi ve tarım kampusü kurulmasıdır. Organik tarımı özendirmek; üretimi, verimliliği ve kaliteyi artırmak ve bu konuda çiftçileri eğitmek için Büyükşehir bünyesinde yeni bir birim oluşturulması gerekmektedir" dedi. CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Aslan, daha sonra medya organlarının temsilcileriyle Çiçekliköy'deki çiftliklerde incelemelerde bulundu. Aslan, koyun ve keçilere yem verdi, buzağılara süt içirdi. KADİR KEMALOĞLU

Aslan'dan tarım için 5 proje haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.