• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye oyuncak değil!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye oyuncak değil!

21.11.2017, 12:42 Güncelleme Tarihi: 21.11.2017, 20:52

“Bizi teslim alamadılar, şimdi de uluslararası alanda itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Bu sinsi tehditlerin gerisinde siyasi ve ekonomik amaçlar olduğunu biliyoruz. Ama Türkiye öyle oyuncak gibi oynadığınız ülkelerden biri değil. Bizim dostluğumuz ne kadar hasbiyse husumetimiz de o kadar şedittir”

Partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17-25 Aralık'ta hukuk kisvesi altında Türkiye'ye tarihin en büyük tuzaklarından birinin kurulduğunu söyledi. Erdoğan, özetle şöyle konuştu: Gerektiğinde 15 Temmuz'da olduğu gibi ölümün üzerine giderek, tuzakları, kumpasları bozarak yürümeye mecburuz. Bize asıl can acıtıcı darbeler düşmanlarımızdan değil onlarla birlikte hareket eden ve zahirde bizden görünen alçaklardan geliyor. Türkiye bunlara rağmen hedeflerine varabilecek güçte. Çünkü bizim bir amacımız var: Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırarak dünyanın en büyük on ekonomisinden biri haline gelmektir. Çünkü biz 'durmak yok yola devam' dedik.

BU BÖYLE BİLİNSİN

DEAŞ'ın ortaya çıkış ve kayboluş süreci baştan sona muammalarla dolu.
Ama kimse Türkiye'nin kendi bekasını ilgilendiren bu senaryolar karşısında eli kolu bağlı oturmasını bekleyemez.
Türkiye'yi küçümseyenlere, NATO'daki gibi terbiyesizlikler, gizli açık pek çok mesaj aracılığıyla tehdit edenlere mesajımız şudur; Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet.
Her şeyi denediler ama Türkiye'yi teslim alamadılar. Şimdi ülkemizi uluslararası alanda itibarsızlaştırmaya, köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. Biz bu mesajların anlamının gayet farkındayız.
Ülkemize yönelik sinsi tehditlerin gerisindeki siyasi ve ekonomik amaçlar var. Bu işleri yapanlar sanıyorlar ki her şey kağıt üzerinde olduğu gibi yürüyecek. Öyle olmayacak. Anlamadılarsa bir kez daha tekrarlayayım;
Türkiye öyle sizin oyuncak gibi oynadığınız ülkelerden biri değil. Bizim dostluğumuz ne kadar hasbiyse husumetimiz de o kadar şedittir. Bu da böyle bilinmeli.

SONLARI HÜSRAN OLACAK

Bugün bize yaptıklarına yarın kendileri maruz kalınca aynı mukavemeti gösterebilecekler mi? Hiç sanmıyorum. Güç zehirlemesiyle hareket edenlerin sonu mutlaka hüsran olacak. Kendi bütünlüğünü korumakta zorlanan AB kendince her fırsatta bize parmak sallıyor.
En son fonlarda kesintiye gitmişler.
Siz önce kendi içinizdeki teröristleri temizleyin, kendi ülkelerinizde hükümetlerinizi bir kurun.

17-25 ARALIK KUMPASINI ABD'DE KURDULAR

17-25 Aralık'ta, hukuk kisvesi altında ülkemize tarihin en büyük tuzaklarından biri kuruldu. Dik duruşumuz ve milletin feraseti sayesinde bu tuzak başarısız olunca aynı tezgahı götürdüler Amerika'da kurdular. Birileri hala FETÖ'nün ağzıyla bizi itham etmeyi sürdürüyorsa, sebebi ancak aynı tuzakta onlara verilen rolü oynamaktır. Aynı çevreler, 15 Temmuz ihanetine hala 'tiyatro' hala 'kontrolü darbe' diyorsa, bunu kimlerin söylettiğine bakmak gerekir. Bunların NATO'da yaşanan şahsım ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ile ilgili skandal üzerine ilk defa milli bir tavır gösterebilecekleri ümidine kapılmıştık. Maalesef aradan üç gün geçmeden gerçek tıynetleri ortaya çıktı ve bu hadiseyi de tıpkı 15 Temmuz gibi 'tezgah' diye yaftalamaya başladılar.

'RAHATSIZ DA OLSANIZ VAZGEÇMEYECEĞİZ'

Ankara'da Elektrik Yatırımları Açılış Töreni'ne de katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, nükleer enerjiye karşı çıkanlara seslendi.
Erdoğan,"Şimdi nükleere giriyoruz nükleer birilerini rahatsız ediyor. Rahatsız olsanız da olmasanız da biz nükleer enerjiyi de yapacağız. Derdimiz, bu enerjiyi kilowatt/ saatte ne kadar ucuza ulaştırırız" dedi.

SURİYE'DE ÇÖZÜM İÇİN ÜÇLÜ ZİRVE

Suriye'deki krizin çözümü için Türkiye-Rusyaİran liderleri üçlü zirve gerçekleştirecek.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bugün Soçi'de bir araya gelecek. Suriye'deki siyasi geçiş süreci, İdlib başta olmak üzere çatışmasızlık bölgelerinde yürütülen çalışmalar ve terörle mücadele konularının ele alınacağı toplantı öncesinde üç ülkenin Dışişleri bakanları Antalya'da bir araya gelmişti. Üç ülkenin Genelkurmay Başkanları dün Soçi'de bir araya gelerek hazırlık yaptı.

'TAYYİP DEDE' DİYE SESLENEN ÇOCUĞU SEVİNDİRDİ

Cumhurbaş kanı Erdoğan, kürsüde konuşurken Manisa Salihli'den annesiyle birlikte grup toplantısına gelen 3.5 yaşındaki Gülhan Aydoğdu, "Tayyip dede" diye seslendi.
Konuşmasını bölerek "efendim" diye Gülhan'a cevap veren Erdoğan, el salladığı küçük çocuk ve annesini toplantısı sonrasında kabul ederek, oyuncak hediye etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye oyuncak değil! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN