• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tarihi günde tarihi müjde

Tarihi günde tarihi müjde

18.03.2018, 10:59 Güncelleme Tarihi: 18.03.2018,23:23

Afrin şehir merkezinin tamamen kontrol altına alındığını Stadyumu’nda düzenlenen törende açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümü dolayısıyla Çanakkale 18 Mart Stadyumu'nda düzenlenen törende, Afrin şehir merkezinin tamamen kontrol altına alındığını açıkladı.
Erdoğan, "Bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Afrin şehir merkezi, Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin desteğindeki Özgür Suriye Ordusu mensupları tarafından 08.30 itibariyle tamamen kontrol altına alınmıştır. Bu zaferin bir kez daha hem ülkemize hem de Afrin bölgesindeki kardeşlerimize hayırlı olmasını Allah'tan diyorum" dedi.

'ŞÜKRAN SUNUYORUM'

"Teröristlerin çoğu, zaten kuyruklarını kıstırıp, kaçmışlardır" diyen Erdoğan, "Kalan kılıç artıklarını ve geride bıraktıkları tuzakları da özel birliklerimiz ve Özgür Suriye Ordusu mensupları temizliyorlar. Afrin şehir merkezinde, artık terör örgütünün paçavraları değil; huzurun ve güvenin sembolleri dalgalanıyor. Şu anda orada Türk bayrağı dalgalanıyor, Özgür Suriye Ordusu'nun bayrağı dalgalanıyor. Bizlere bugünleri gösteren Rabbimize hamdediyorum, kahraman Mehmetçiklerimize şükranlarımı sunuyorum" dedi.

AFRİN'E DÖNECEKLER

"Ülkelerinin hürriyeti ve aydınlık geleceği için canla başla mücadele eden Özgür Suriye Ordusu mensuplarına şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum" diye konuşan Erdoğan, "Afrin operasyonumuzu en başından beri yürekten destekleyen milletimize şükranlarımı sunuyorum. Kendilerini teröristlerin zulmünden kurtaran askerimizi sevinç gözyaşları içinde karşılayarak, bize kucak açan Suriyeli kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum.
Bu operasyonla Türkiye, bir kez daha Hakkın, haklının, mazlumun yanında olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. 140 bin kişi Cerablus'a döndü. Şimdi de Afrinli kardeşlerimiz, Afrin'e dönecekler. Teröristlerin izlerini silerken, aynı zamanda altyapısından üstyapısına, bölgeyi yaşanabilir hale getirecek tüm adımları atacağız" dedi.

TERÖR ZİNCİRİ KIRILDI

Erdoğan, "Hamdolsun, terör koridoru, zinciri şimdilik 4 noktadan kırıldı. Zincirin kalan halkalarını da en kısa sürede tane tane kıracak ve bu oyunu tamamen bozacağız" diye konuştu.

Tarihi günde tarihi müjde haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN