• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bunların tek projesi Erdoğan’ı indirmek

Tarihi Mısır Çarşısı’nın açılışında konuşan Erdoğan, muhalefetin tek derdinin kendisi olduğunu söyledi. Manifestolarında ülke yönetimiyle ilgili iddialarını anlatacaklarını söyleyen Erdoğan, “Peki diğer ittifaklar ne yapıyor? Onların tek derdi ’ı indirmek” dedi

Bunların tek projesi Erdoğan’ı indirmek

04.05.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 05.05.2018,00:49

İstanbul'da 355 yıllık Osmanlı kent dokusuna ait bir yapı olan Mısır Çarşısı, 5 yıl süren restorasyon çalışmaları sonunda yeni yüzüne kavuştu. Çarşının açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

SİZDEN FAYDA OLMAZ

Erdoğan, konuşmasında "Manifestomuzda ülkemizi nasıl yöneteceğimizi bütün teferruatıyla açıklayacağım.
Bugüne kadar yaptıklarımız ve bundan sonra yapacaklarımızı milletle paylaşacağım. Peki öteki ittifaklar ne yapıyor diye baktığımızda, gördüğümüz şu: Bunların tek bir amacı, millete söyleyebileceği tek bir projesi vardır. O da Recep Tayyip Erdoğan'ı indirmek. Diyelim ki bunu başardınız. Ve yönetimi devraldınız. Peki siz millete ne vadediyorsunuz" dedi. Erdoğan, şöyle devam etti:

İstanbul'a belediye başkanı olduğumda çöp dağları, hava kirliliği vardı. Çünkü CHP zihniyeti kirliliktir, bunları yaşayanlara soracaksınız. Gazeteler gaz maskesi dağıtıyordu. Biz hamdolsun onları kaldırdık ve millet sokaklarda gezmeye başladı. Tek parti döneminin CHP'si milletin ekmeğini karneye bağlayıp, inancıyla uğraşan ecdad eserlerini yaşatmak bir yana şu Suriçi'nde mescit bırakmamıştı. Milletin iradesini satın almaktan daha beter bir şey olabilir mi? Şimdi bunu yapanlar, 'bu milleti idare edeceğiz' diyorlar. Sizden bu ülkeye fayda olmaz. Bu ittifakların, bu adayların amaçları kesinlikle ülkenin ve milletin dertlerine derman olmak değildir.

İLKLER HER ZAMAN ZORDUR

Yönetim değişikliğinin ülke için gerekliliğine vurgu yapan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Rahmetli Özal başta olmak üzere o kademelerde görev yapmış her yöneticinin hayaliydi bu. Bu noktaya durup dururken gelmedik. Bunun temelinde 2007 krizi yatıyor. 2007'de bize Cumhurbaşkanı'nı seçtirmemeye çalıştılar. Biz de halka gittik.
2014'de daha seçim yapılırken farklı bir Cumhurbaşkanı olacağım demiştim. Ve ilk günden anayasadaki tüm yetkileri kullanarak millet için çalıştım.
7 Haziran seçimlerinin ardından hükümet kurulamayınca, yetkilerimi kullanıp ülkeyi tekrar seçime götürüp, milletime sordum.
İlkler her zaman zordur. Ancak neticesi bereketlidir. Türkiye, yeni yönetim sisteminin ilk seçimini inşallah kolay geçecek.

Bunların tek projesi Erdoğan’ı indirmek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA