• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’i ayağa kaldıracağız”

“İzmir’i ayağa kaldıracağız”

19.06.2018, 23:18

Kentin altyapı, trafik ve imar gibi birçok sorunu olduğunu dile getiren 2. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Numan Arıcı, “’i neresinden tutarsanız elinizde kalıyor. Milletvekilleri olarak ayağa kaldıracağımızı düşünüyorum” dedi

AK Parti'nin İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Numan Arıcı, "Siyasi hayatımda halkımızın ihtiyacı olan her alanda aktif olarak yer alacağım.
Özellikle bir hukukçu olarak insan hakları, hukuk ve adalet sistemi konularına daha çok önem vereceğim" dedi.
Arıcı, adaylık süreci, siyaset hayatı ve hedefleri konusunda merak edilenleri Yeni Asır'a anlattı.

Sizi yakından tanıyabilir miyiz?

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. 1995 yılından bu yana İzmir'de serbest avukatlık yapmaktayım. 2002 yılından itibaren İzmir'de sırasıyla İl Yönetim Kurulu üyeliği, Balçova ve Konak ilçesi seçim işlerinden sorumlu Başkan Yardımcılığı ve tekrar il seçim işlerinden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttüm. Partimizin görevlendirmesi ile 2009 yılından bu yana İzmir Valiliği İnsan Hakları İl Kurulu'na üyeyim ve aktif olarak çalışmaktayım. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine izafeten Türkiye Cumhuriyet Başbakanlığı vekili olarak İzmir'de görülen FETÖ/PDY çatı davasına katlıyorum.

HALKA HİZMET

Siyasete girme düşüncesi nasıl oluştu?

Siyasete girme düşüncemin temelinde eğitim ve bilgi birikimimi halka hizmet için kullanmayı istemem oldu. Halka hizmetin Hakka hizmet olduğu düşüncesi yaşadığım topluma karşı sorumluluklarımı siyaset kanalıyla yerine getirmeyi amaçladığım için siyasete girdim.

AK Parti'yi tercih etmenizin nedenini öğrenebilir miyiz?

AK Parti, toplumun tüm katmanlarının içinde rahatlıkla kendisine yer bulan bir parti.
Milli ve manevi değerlerimizi yansıtan yegâne siyasi oluşum olması nedeniyle AK Parti'de yer almayı tercih ettim.

MÜKEMMEL BİR DUYGU

Adaylığınız açıklandıktan sonra nasıl tepkiler aldınız?

Çevremden ve halkımızdan çok olumlu, sıcak tepkiler aldım. Mükemmel bir duygu. Hiç tanımadığım insanların dahi çekinmeden arayarak tebrik etti. İzmir'in sorunlarının çözüm noktasında faydalı olacağımı düşünen vatandaşlarımızdan bu tepkileri almak onur verici bir durum.

"Önceliğim adalet olacak"

Siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?

Siyasi hayatımda halkımızın ihtiyacı olan her alanda aktif olarak yer alacağım. Özellikle bir hukukçu insan hakları, hukuk ve adalet sistemi konularına daha çok önem vereceğim.

NİDA ALADAĞ

“İzmir’i ayağa kaldıracağız” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN