• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’na istifa çağrısı

Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı

29.06.2018, 00:31 Güncelleme Tarihi: 29.06.2018,01:26

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında genel merkezde olağanüstü toplandı.
Yaklaşık iki buçuk saat süren toplantıda disipline sevk işlemleri görüşüldü.
Toplantı sonucunda Elazığ'dan milletvekili seçilen Gürsel Erol için disiplin kararı çıktı. Erol, CHP PM tarafından oy çokluğu ile tedbirli olarak "kesin ihraç" talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Erol, 24 Haziran seçimlerinin ardından Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı yapmış ayrıca genel merkez önünde oturma eylemi başlatacağını açıklamıştı.
CHP PM üyeleri Erdal Aksünger, Eren Erdem ve Necati Yılmaz da Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı yapmıştı ancak bu isimler toplantının gündeminde değildi.
İzmir Milletvekili ve eski Genel Başkan Yardımcısı Parti Meclis üyesi Erdal Aksünger, toplantıda ağır konuştu. Aksünger, Kılıçdaroğlu ve ekibinin istifa etmesi gerektiğini söylerken, "Bir oy CHP'ye bir oy HDP'ye dersen şehit cenazende bu tepki normal. Atatürk'ün partisini ne hale getirdiler" diye konuştu. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ise, "Koltuk adamları da yalnızca koltuklarını korumaktan başka hiç bir sonuç düşünmeyenlerdir.
Bütün söylemlerimin arkasında duruyorum" dedi. Öte yandan, PM üyesi Necati Yılmaz, Gaye Usluer, Emre Çam ve Haluk Pekşen gibi önemli isimlerin de Kılıçdaroğlu'nun istifasını istedikleri öğrenildi.

MUHARREM İNCE TATİLE ÇIKTI

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin önceki gün partinin eski Genel Başkanı Altan Öymen ile eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'la bir araya geldikten sonra eşi ile birlikte tatile çıktığı öğrenildi. CHP'de seçim yenilgisinin ardından kaos yaşanırken, Muharrem İnce'nin 3-4 günlük bir tatile gittiği kaydedildi. İnce'nin telefonlarının da kapalı olduğu öne sürüldü. İddiaya göre İnce, İzmir çevresinde bir merkezde tatilde.

FATİH ŞENDİL

Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN