• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Konuşmaya hakkınız yok’

‘Konuşmaya hakkınız yok’

10.07.2018, 23:50

Seçim döneminde izlediği yanlış politikalar, parti yöneticilerinin 24 Haziran gecesi yaptığı açıklamalar ve önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin töreninde yapılan saygısızlıkların ardından eleştirilerin hedefinde olan CHP'ye tepki gösteren vatandaşlar, CHP yetkililerinin uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle konuşmaya hakkı olmadığını dile getiriyor.
Sosyal medyada en çok tepki çeken CHP'lilerin başında Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerden İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin yer aldı. Dolar kuruyla ilgili espiri yapmak isteyen Tekin'in "Dolara bakacak bir Bakan atandı mı?" şeklindeki paylaşımına tepki yağdı.

İŞTE O CEVAPLARDAN BAZILARI:

Komik olan, defalarca yenilmenize rağmen hala yüzsüzce ortalıkta dolaşmanız. Hala başkalarına sataşacak yüzünüz var, pes.

Bi susun ya. Ne kadar dandik muhalefet yapıyorsunuz? O kadar para alıp düzgün bir seçim veri sistemi kurmayı beceremediniz. Kendinize muhalefet demeyin.

Sizden de sıkıldık artık. İstifa etseniz ne güzel olacak.

80 yıldır yatıyordunuz, bir 80 yıl daha kalkamazsınız.

Gürsel bey nasıl olsa başka bildiğiniz bir şey yok. Ne koltuk sevdasıymış sizin ki bilmem? Atamın partisini mahvettiniz!

Senin mal varlığına bakacak bakan atandı Gürsel bey...

En son Kemal Kılıçdaroğlu'nu "koltuk bakanı" olarak atamışlar üstat!

Külliyenin çay ocağına sizi atamışlar hayırlı olsun başarılar.

9 seçim kaybedenlerin defolup gitmesi için kaç seçim daha kaybetmesi gerek?

'LİMON GİBİ SIKILDINIZ!'

CHP Milletvekili Mahmut Tanal'ın yeni sistemi eleştiren bir tweetine gelen tepkiler dikkat çekti. Bir takipçi, "Adam seni almış eline, limon gibi sıkmış da sıkmış. Ayakta sıkmış, doymamış sıkmış. Sen çıkmışsın: Ayağa kalkmayacağız diyorsun. Kalkacak halin mi kaldı?" yorumunu yaptı.

Tepkilerden nasibini alan CHP Parti Meclisi üyesi Barış Yarkadaş'a cevap verenler de, "Zavallılar topluluğu Cehape. Nefret ettirdiniz partiden. İşiniz gücünüz tweet atmak" yorumunu yaptı. Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu'ya ise, "İktidar için Allah'ın lütfu bir muhalefetsiniz. Bırakın bu boş işleri. Kıymetiniz kalmadı" şeklinde cevaplar verildi.

ERHAN GÜLENÇ

‘Konuşmaya hakkınız yok’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN