• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Güçlü Türkiye bizim için önemli’

‘Güçlü Türkiye bizim için önemli’

16.08.2018, 00:00

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile telefonda görüştü. Merkel, görüşmede Türkiye ekonomisinin güçlü olmasının Almanya açısından da önemli olduğunu vurguladı.
İki lider, Türkiye-Almanya arasındaki işbirliğinin karşılıklı üst düzey temaslarla daha da güçlendirilmesi konusundaki kararlılıklarını teyit ettiler.
Başkan Erdoğan, bugün de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefon da görüşecek.

2 EYLÜL'DE BERLİN'DE

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, dün gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkiler ve başta Suriye olmak üzere bölgesel konular hakkında görüş teatisinde bulunuldu. Erdoğan ve Merkel arasındaki kritik görüşmede bir araya gelme kararı çıktı. 2 Eylül'de Almanya'nın başkenti Berlin'de bir araya gelecek olan iki lider, önümüzdeki günlerde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Almanya'nın Maliye ve Ekonomi bakanlarının bir araya gelmeleri konusunda da mutabık kaldılar.

‘Güçlü Türkiye bizim için önemli’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN